خبر

اتمر برای تقویت اجماع منطقه‌‌یی و بین‌المللی به هند رفت

راه مدنیت: وزارت امور خارجۀ کشور می‌گوید که محمدحنیف اتمر، وزیر خارجۀ در راس یک هیات بلندرتبۀ دولتی عازم دهلی نو، پایتخت هند شده است.

این وزارت امروز دوشنبه (۲حمل) با نشر خبرنامه‌‌یی هدف از سفر آقای اتمر به هند را گسترش روابط دوجانبه، تقویت اجماع منطقه‌‌یی و بین‌المللی در مورد روند صلح افغانستان و افزایش همکاری‌ها در راستای مبارزۀ با تروریزم و جرایم سازمان‌یافته در منطقه اعلام کرد.

در خبرنامه آمده که آقای اتمر در جریان این سفر سه روزه‌اش در هند با اس جی شنکر، وزیر خارجه‌، اجیت دوال، مشاور امنیت ملی و شماری از مقام‌های بلندرتبۀ دولتی آن کشور دیدار و گفتگو کند.

همچنین وزارت خارجۀ کشور افزوده که آقای اتمر در جریان این سفر با دیپلومات سفارت کبرای افغانستان در هند، دانشجویان، تاجران، نمایندگان اهل هنود و شماری از مهاجران افغان مقیم هند نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وزیر خارجه کشور در دیدار دو روز پیش‌اش با رویندرا تندن، سفیر هند در کابل گفته بود که سفرش به دهلی نو برای تقویت هرچه بیشتر روابط و بلند بردن سطح همکاری‌ها میان دو کشور انجام خواهد شد.

محمدحنیف اتمر در حالی به هند سفر می‌کند که قرار است در اواخر ماه جاری میلادی نشست وزیران کشورهای تاثیرگذار به میزبانی دبیر کل سازمان ملل متحد برای صلح افغانستان برگزار شود.

همچنین نشست دیگری به‌میزبانی ترکیه در ماه اپریل برگزار خواهد شد، احتمال هند از یکی شرکت‌کنندگان این نشست باشد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا