خبر

وزارت دفاع ملی: از جابه‌جایی دوباره طالبان در جلریز جلوگیری می‌کنیم

راه مدنیت: فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور از آغاز عملیات گسترده جهت پاک‌سازی مسیر شاهراه نمبر۲ (شاهراه کابل-بامیان) در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌ وردک خبر داده است.

آقای امان در صحبت با روزنامه راه مدنیت گفت که عملیات پاک‌سازی نیروهای امنیتی کشور از دوشنبه شب (۹حمل) به‌هدف تامین امنیت دایمی در شاهراه بامیان-میدان وردک و جلوگیری از جابه‌جایی دوبارۀ طالبان در این شاهره راه‌اندازی شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع تاکید کرد که این عملیات در چارچوب یک برنامۀ بزرگ امنیتی از استقامت میدان شهر، مرکز ولایت میدان‌وردک و ولسوالی بهسود آغاز شده است.

وی بیان کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی در سال جاری تامین امنیت شاهراه‌ها را در صد اولویت‌های کارشان قرار داده‌اند.

او تصریح کرد که گروه‌های تروریستی تلاش می‌کنند از هر راه ممکن به مردم آسیب برسانند، اما نیروهای امنیتی سینه‌ را سپر و از مردم محافظت می‌کنند.

همچنین آقای امان تاکید که کرد که جهت جلوگیری از استقرار دوبارۀ طالبان در مسیر این شاهراه، بیس‌‌های بازرسی می‌سازیم. به‌ گفتۀ او، نیروهای امنیتی در حال پیش‌روی‌اند.

او افزود که افراد گروۀ طالبان توانایی مقابله با نیروهای امنیتی و دفاعی را ندارند و از ساحه فرار می‌کنند.

براساس معلومات وزارت دفاع ملی، مقدار زیادی سلاح و مهمات طالبان به‌دست نیروهای امنیتی افتاده و تعدادی از پوسته‌های اخاذی این گروه نیز تخریب شده است.

از سویی هم، مهدی راسخ، نماینده مردم میدان‌وردک در مجلس نمایندگان از شروع این عملیات استقبال نموده و گفت که این اقدام ضروری و مثبت هست که سال‌ها قبل باید صورت می‌گرفت و یکی از اساسی‌ترین خواسته‌های مردم مناطق مرکزی بوده است.

همچنین او از وزارت دفاع خواست که این مسیر باید به‌صورت کامل از وجود دشمن پاک‌سازی شود. همچنان برای جلوگیری از استقرار دوباره طالبان، بیس‌های محکم امنیتی در مسیر سرک و نقاط حاکم بر دره ایجاد گردد.

آقای راسخ علاوه کرد که باید با موسفیدان و متنفذان درۀ جلریز صحبت و تفاهم گردد تا با نیروهای امنیتی در راستای عملیات همکاری کنند.

شاهراه نمبر۲ کابل را به ولایت‌های مرکزی از جمله بامیان، دایکندی و غور وصل می‌کند. این شاهراه یکی از ناامن‌ترین شاهراه‌های کشور است.

ولسوالی جلریز در ۶۰کیلومتری پایتخت موقعیت دارد. این ولسوالی پس از سقوط رژیم گروه طالبان از سال۲۰۰۱میلادی به این‌سو ناامن‌ترین مسیر رفت‌وآمد برای مردم مناطق مرکزی است و هیچ گاه از وجود گروۀ طالبان پاک‌سازی نشده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا