خبر

کشته‌شدن ۱۷تن از اعضای برجستۀ شبکۀ حقانی و طالبان

راه مدنیت: ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که در جریان عملیات پی‌گیر و هدفمند نیروهای قطعات خاص این ریاست، ۱۷تن از افراد کلیدی شبکۀ حقانی و گروه طالبان به‌شمول سبیل حمدی سرکردۀ این گروه در ولایت خوست کشته شده‌اند.

این ریاست امروز چهارشنبه (۱۱حمل) با نشر اعلامیه‌یی گفت که براساس اطلاعات کشفی و خواست باشندگان ولسوالی‌های صبری، حاجی میدان و‌باک خوست مبنی بر حضور و آزار و اذیت جنگ‌جویان شبکۀ حقانی و گروه طالبان و همچنان بنا بر تردد و تدویر جلسات این شبکه‌ در مناطق مکتب بازار، زمبر، نوری کلی، دند فقیران و پرته غوندی، نیروهای قطعات خاص امنیت ملی عملیاتی جهت سرکوب تروریستان راه‌اندازی کردند.

در اعلامیه آمده که این عملیات در مناطق مکتب بازار، زمبر، میرشاه چینه و توده‌کلی اجرا شد، تلفات سنگینی بر شبکۀ حقانی و گروه طالبان وارد گردید. همچنان مقدار زیادی اسلحه و مهمات این شبکۀ تروریستی کشف و ضبط گردیده است.

همچنین ریاست عمومی امنیت ملی کشور علاوه کرد که در جریان این عملیات در منطقۀ زمبر کلینیک، گروه طالبان و شبکۀ حقانی خلاف همه موازین بین‌المللی و موارد حقوق بشر یک ماین خودساخت را توسط یک مادر و طفل‌اش انتقال و در مسیر کاروان‌های دفاعی انفجار نموده که باعث کشته مادر و طفل‌اش گردید.

این ریاست‌ تاکید کرد که شبکۀ تروریستی حقانی در این اواخر متحمل شکست ننگین شده و توقع چنین تلفات سنگین را نداشته است.

به گفتۀ این ریاست، شبکۀ حقانی برای جبران شکست خود، دست به‌بازی‌های تبلیغاتی زده و با نشر تصاویری از اجساد اطفال درصدد پنهان شکست‌شان است.

در اعلامیه آمده که استفاده از زنان و اطفال به مقاصد تروریستی توسط شبکۀ حقانی و طالبان تازگی ندارد. این گروه‌های تروریستی در گذشته نیز مرتکب چنین جنایات شده‌ و صدها حملات خونین را بر اهداف ملکی اجرا نموده‌اند.

در اعلامیه از حمله تروریستی بر شفاخانۀ دشت برچی و به‌شهادت رساندن مادران و اطفال‌شان به‌عنوان حملات گروه‌های تروریستی با استفاده از زنان و اطفال یاد کرده است.

به نوشته ریاست عمومی امنیت ملی: «ما باور‌ داریم ترفند‌های تبلیغاتی دشمن به‌هیچ عنوان نمی‌تواند روحیۀ مردم افغانستان را در حمایت از عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی تضعیف بسازد. همچنان این تلاش‌های مذبوحانۀ تبلیغاتی نمی‌تواند باعث فاصله‌ میان ملت و دولت به خصوص نیروهای امنیتی شود.»

در ادامه آمده که امنیت ملی مدافع حقوق اساسی شهروندان و اتباع افغانستان بوده و به‌هیچ گروه افراطی و تروریستی اجازه نمی‌دهد که باعث اخلال نظم و ترویج افراطیت گردند.

امنیت ملی برای مردم اطمینان داد که گروهک‌های تروریستی در هیچ‌جای افغانستان مصون نخواهند بود، نیروهای ویژه این اداره آنها را در هر گوشه افغانستان نشانه خواهند گرفت.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا