خبر

صالح: عاملان ترور یما سیاوش بازداشت شدند

راه مدنیت: امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید که نیروهای امنیتی و کشفی یک گروه ۱۱نفری از اعضای طالبان را بازداشت کرده‌اند که مسوول بمب‌گذاری‌ها، قتل یما سیاوش و همکارانش می‌باشند.

آقای صالح امروز چهارشنبه (۱۸حمل) این خبر را در صفحۀ توییترش اعلام کرد، اما او جزییات بیشتری از بازداشت این افراد ارایه نکرده است.

یما سیاوش و دو همکار دیگرش در تاریخ  (۱۷عقرب) سال گذشته خورشیدی در انفجار ماین مغناطیسی در ساحه‌ مکروریان از مروبطات ناحیۀ اول شهر کابل جان باختند.

معاون ریاست‌جمهوری افزوده که از جامعه رسانه‌یی، سازمان‌های حقوق بشری، فعالان جامعه مدنی و گروه‌های مدافع دعوت کرده که تا پرونده‌ها را ببینند و با تروریست‌ها مصاحبه کنند.

همچنین او علاوه کرده که “باید خواست‌های خانواده‌های داغدار برآورده شوند و برای افشای طالبان تروریست، آن‌ها باید در فرم‌های بین‌المللی قرار بگیرند.”

تا اکنون شخص یا گروهی مسوولیت این حمله را به‎عهده نگرفته، اما مسوولان دولتی همواره گفته‌اند که طالبان و گروه‌های تروریستی دیگر، مسوول این حملات هستند.

در عین حال، خانواده سیاوش قتل او را «مرموز» می‌خواند و بارها خواستار بررسی آن شده‌ است.

خانواده وی، مدعی است که «سؤالات و ابهاماتی» دربارۀ این حادثه، نزد آنها وجود دارد.

همچنین آنان، مسوولان بانک مرکزی را به بی‌اعتنایی متهم کرده و افزوده‌اند که سرپرست بانک مرکزی از همکاری با ادارات امنیتی سخن گفته، اما حاضر به همکاری با مراجع حقیقت‌یاب نیست.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا