وزارت فواید عامه ده‌ها کارمندش را برکنار کرد

راه مدنیت: اشرف حق‌شنان، معاون سخنگوی وزرات فواید عامه کشور گفت که این وزارت در پیوند به شکایات پی‌ هم اتحادیه‌های ترانسپورتی و باربری، ده‌ها کارمند خود را از کار برکنار کرده است.
آقای حق‌شناس به روزنامه راه مدنیت گفت که بنا بر شکایات مکرر اتحادیه‌های ترانسپورتی، باربری و رانندگان و به‌منظور آوردن اصلاحات و مبارزه با فساد، وزارت فواید عامه ۱۶۸نفر از کارمندان ترازوها را برکنار کرده است.
به گفتۀ وی، این تصمیم پس از بررسی تحقیق یک هیات حقیقت‌یاب صورت گرفته است.
معاون سخنگوی وزارت فواید عامه کشور تاکید کرد که این کارکنان برکنارشده به رشوت‌ستانی نیز متهم می‌باشند.
او بیان کرد که بر تعدادی از این کارکنان نیز اتهام وارد شده که به وسایط باربری بار اضافی را اجازه می‌دادند که این کار باعث تخریب سرک‌ها می‌شود.
وی علاوه کرد که رهبری وزارت فواید عامه متعهد است که از طریق یک پروسه شفاف افراد متخصص را جذب این وزارت کند. همچنان این وزارت برای دیجیتل‌سازی ترازوها، کنترول اضافه وزن و جلوگیری از فساد تلاش می‌کند تا اصلاحات اساسی و بنیادی در ترازوها به‌وجود آید.
این در حالی‌ست که برخی از مسوولان شرکت‌های ترانسپورتی و رانندگان مدعی‌اند که برخلاف قانون در ترازوهای تناژ بلند در دروازه‌های هرات از آنان اخاذی می‌‌شود.
آنان می‌گویند که از هر موتر اضافه‌بار۱۰هزار افغانی پول گرفته می‌شود و این پول به‌جای واریزشدن به حساب دولت به جیب زورمندان می‌رود.
همچنین ریاست فواید عامه هرات گفته که بررسی‌ها نشان می‌دهد حد اوسط روزانه ۲۰۰الی ۲۵۰موتر باربری از مسیرهای شاهراه‌های هرات-اسلام‌قلعه و دروازه میرداوود می‌گذرد.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید