خبر

بانک مرکزی: صندوق بین‌المللی پول ۱۴۷میلیون دالر کمک می‌کند

راه مدنیت: بانک مرکزی کشور اعلام کرد که هیات صندوق بین‌المللی از تکمیل نخستین دور ارزیابی برنامۀ جدید تمدید تسهیل کریدیت (ECF)  برای افغانستان خبر داده و آن را موفقانه خوانده است.

بانک مرکزی امروز پنج‌شنبه (۲۶حمل) با نشر خبرنامه‌یی گفته که قرار است گزارشی جهت بازنگری و منظوری در ماه جون سال جاری میلادی به بورد اجرایی صندوق بین‌المللی پول ارایه شود و در پی آن، کمک۱۴۷میلیون دالر امریکایی را به افغانستان کمک در قبال خواهد داشت.

در خبرنامه آمده که تیم ارزیابی صندوق بین‌المللی پول در این ارزیابی، تحقق تعهد افغانستان در قبال ایجاد اصلاحات ساختاری اقتصاد این کشور را با مقامات افغان به بحث گرفته است.

بانک مرکزی تاکید کرد که این تیم از عمل‌کرد افغانستان در عرصۀ مدیریت محتاطانۀ برنامه‌های اقتصادی کشور در شرایط «چالش‌برانگیز حاکم» به‌ویژه درجریان قرنطین ناشی از ویروس کرونا و همچنان پیشرفت‌ها در زمینۀ استحکام نظام مالی افغانستان استقبال کرده است.

خبرنامه به‌نقل از اجمل احمدی، سرپرست این بانک گفته که افغانستان متعهد است تا در زمینۀ ثبات اقتصاد کلان، اصلاحات سکتور مالی و بانکی، مدیریت مؤثر ذخایر ارزی و ازدیاد آن، مبارزه علیه جرایم مالی، پول‌شویی و تمویل تروریزم، مبارزه با فساد اداری، تقویت سکتور خصوصی و به‌منظور ایجاد کار و رشد اقتصادی کشور کارهای بیشتری انجام دهد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا