دسته‌بندی نشده

با چه لباسی به محل کارتان بروید!

می‌گویند وقتی برای مصاحبه شغلی می‌روید، حسابی به تیپ و قیافه‌تان برسید و بهترین لباس‌های‌تان را بپوشید. گرچه توانایی‌های شما در گزینش شما برای آن شغل مهم هستند، ولی حتمن قبول دارید که هیچ کس از کارمند شیک‌پوش و مرتب بدش نمی‌آید.

روان‌شناسان اعتقاد دارند که ظاهر افراد در مصاحبه‌های شغلی در انتخاب آن‌ها برای آن شغل موثر است. این راهنمایی‌ها را بخوانید تا به بانویی شیک‌پوش و آراسته در محل کارتان تبدیل شوید:

کفش و جوراب تیره بپوشید

شاید شماره کفش شما بالای ۴۰ باشد، در این صورت جزو  خانم‌های بزرگ‌پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهای‌تان کوچک‌تر به نظر بیایند، کفش‌ها و جوراب‌هایی به رنگ تیره انتخاب کنید. فراموش نکنید به طور کلی کفش‌ها و جوراب‌های تیره برای محیط کار رسمی مناسب‌ترند.

کوبای نپوشید

اگر شما وکیل  ‌بانو  و یا کارمندی در یک شرکت بازرگانی هستید و یا یک  استاد دانشگاه، باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین کوبای‌ها را از لباس‌های محل کارتان حذف کنید. پتلون‌های پارچه‌یی با اتو و راه‌های ظریف عمودی به رنگ‌های خاکستری و سیاه و سرمه‌یی به ظاهر شما رسمیت بیشتری می‌بخشند.

کوری‌دار نپوشید

کوری‌دار به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست و بیشتر برای مهمانی‌های زنانه مناسب‌اند. به جای آن به سراغ کفش‌های رسمی‌تر بروید. شما می‌توانید این کفش‌ها را تخت انتخاب کنید و یا پاشنه‌های سه سانتی را برگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشند، پاشنه‌های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه‌های تیز (کوری‌بلند) خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان، باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.

زیورآلات را کنار بگذارید

لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات، نامناسب نکنید. به طور کلی، زیورآلات مناسب محل کار نیستند، به خصوص انواعی که سر و صدا تولید می‌کنند و طرح‌ها و نقش‌های بزرگ و خیره‌کننده دارند. در یک لباس کار رسمی، دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است؛ همین.

رنگ‌های رسمی را انتخاب کنید

رنگ‌های رسمی و مناسب برای  دریشی  و یا روسری در محل کار سرمه‌یی، سیاه و خاکستری است. بنابراین تلاش کنید  لباس کارتان در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.

کیف‌های شل، ممنوع!

کیف‌های دستی شل برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را نامرتب نشان می‌دهند. به جای آن به سراغ کیف‌هایی با زاویه‌های تیز و جنس‌های محکم و براق بروید.

مرتب باشید

لباس نااتو و چروک، کفش‌های خاکی و رنگ‌نشده، از شما یک  خانم نامرتب در محل کارتان می‌سازند. در عوض، لباس‌های اتوکشیده و مرتب، کفش‌های چرمی تمیز و بورس‌خورده و پتلون‌ها و مانتوی ساده، اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می‌سازد.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا