خبر

تنش‌های مجلس با میانجی‌گری فاروق وردک حل می‌شود؟

راه مدنیت: مجلس نمایندگان از ده روز به این‌سو بحرانی است و نمایندگان بر سر ریاست مجلس دعوا دارند. پس از گسترش تنش‌ها میان نمایندگان مجلس برخی اعضای مجلس می‌گویند، دولت برای حل تنش‌های به میان آمده بر سر تعیین رییس این جرگه، پا در میانی می‌کند.

شماری از اعضای ولسی جرگه گفتند که روز شنبه فاروق وردک، وزیر دولت در امور پارلمانی به این مجلس آمد و با برخی از اعضای مجلس دیدار کرده ‌است.

بلقیس روشن؛ نماینده مردم فراه در مجلس گفت: وزیر دولت در امور پارلمانی از آدرس حکومت به هدف میان‌جیگری برای حل تنش‌های به میان‌آمده بر سر تعیین رییس ولسی جرگه آمده بود، اما شماری دیگر از نمایندگان می‌گویند: فاروق وردک آمده بود تا در مورد منار جام با نماینده‌های زون غرب جلسه داشته باشد که در آن اشتراک نکرد و فقط در جا‌های پنهانی با شماری از نمایند‌گان دیدار کرد.

خانم روشن گفت: پس از دیدار فاروق وردک با برخی از نمایندگان مجلس، جلسه نمایندگان بخاطر حل مشکلات آنان بدون نتیجه ختم شد. بدون شک به هدف میان‌جیگری آمده بود؛ چون در جلسه تالار نیامد و در اتاق‌های مخفیانه به دور از چشم دیگر وکلا دیدار داشت.

روزنامه راه مدنیت تلاش کرد تا با فاروق وردک در این مورد گفتگو نمایند، اما تماس‌های خبرنگار روزنامه در این مورد جواب داده نشد.

ارگ ریاست جمهوری تا هنوز در این مورد ابراز نظر رسمی نکرده است که آیا به راستی حکومت میانجی‌گری برای حل تنش‌های به میان آمده در ولسی جرگه را آغاز کرده‌ است یاخیر؟

از سوی دیگر برخی از اعضای ولسی جرگه که شمار‌شان نزدیک به ده تن می‌رسد، مدعی‌اند که طولانی شدن تنش‌ها در ولسی جرگه راه را به معاملات پولی هموار کرده ‌است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا