گزارش

حوزه پنجم امنیتی کابل؛ ساحۀ سبز تروریستان

حوزه پنجم امنیتی کابل؛ ساحه سبز تروریستان و حامیان آنان است. چند روز پیش بود که شماری از بزرگان ولایت میدان وردک از نفوذ افراد گروه‌های تروریستی و ترور بزرگان این ولایت در ساحه حوزه پنجم شکایت کردند. گفته می‌شود که بیشتر جرایم سازمان‌یافته در پایتخت در مناطقی از ساحه حوزه پنجم شهر کابل طراح می‌شوند. مسعود اندرابی؛ سرپرست وزارت امور داخله صبح امروز شنبه (29 سرطان) به شکل ناگهانی به حوزه پنجم امنیتی پولیس شهر کابل رفته، در آنجا مسوولان امنیتی درجه یک کابل را خواسته و با آنان حدود دو ساعت بحث و گفتگو کرده است.

سرپرست وزارت داخله گفته که این منطقه از کابل باید از وضعیت فعلی بیرون شده و ساحه امن برای شهروندان و باشندگان حوزه پنجم پولیس باشد. شماری از باشندگان حوزه پنجم شهر کابل می‌گویند: حوزه پنجم امنیتی پولیس شهر کابل تبدیل به پناه‌گاه‌ امن تروریستان، عاملان انتحاری، فابریکه‌های ساخت ماین‌های مقناطیسی و هم‌چنین سازمان‌دهندگان فروش مواد مخدر شده ‌است. نصرت رحیمی؛ سخنگوی وزارت امور داخله گفته است، همان طوری که کابل از شبکه‌های جرمی و مجرمان سازمان‌یافته پاک شده است، حوزه پنجم امنیتی نیز از وجود تروریستان، عاملان قتل‌های هدفمند، جنایت‌کاران، دزدان و مجرمان پاک خواهد شد.

قسمتی از ساحه پل سوخته و گولایی دواخانه یکی از آدرس‌های مربوط به این حوزه است که بیشترین مواد مخدر معتادین در غرب کابل اینجا به فروش می‌رسد. گفته می‌شود که چندین مرکز فروش عمده مواد مخدر در همین حوزه فعالیت دارند. حالا دیده شود که با این بررسی سرپرست وزارت امور داخله آیاد این مراکز نیز شناسایی و از بین برده خواهند شد؟ در همین حال بیشترین ترور نیز در همین منطقه از شهر کابل در طول سال‌های گذشته انجام شده است. در آخرین مورد رییس ریاست ۹۰ استخبارات در حوزه پنجم شهر کابل به قتل رسید.

مسوولیت این ترور را گروه طالبان به عهده گرفته و گفته بودند که رییس ریاست90 امنیت را یک چریک آنان در منطقه آب‌رسانی مربوطات حوزه پنجم شهر کابل هدف قرار داده است.

این تنها چندین مورد از جنایت‌های تروریستی و سازمان‌یافته در حوزه پنجم شهر کابل است که حالا به نظر می‌رسد وزارت امور داخله برای مبارزه علیه باندهای جنایت‌کار آن جدی شده است.

ح. جاوید

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

  1. وزارت داخله قلب فساد اداری است به قول رییس جمهور کشور این وزارت مملو ازجنرال های بیسوادی است که درزمان حامد کرزی به سمت جنرالی رسیده اند.

دکمه بازگشت به بالا