گزارش

غنی: فردا جشن استقلال نمی‌گیریم، در کنار مردم خود عزا‌داری می‌کنیم

راه مدنیت: محمداشرف غنی، رییس جمهور ظهر امروز یک‌شنبه (27 اسد) با حضور مسوولان امنیتی و دفاعی کشور جلسه اضطراری امنیتی برگزاری کرد و انفجار بر هوتل شهر دبی در جاده کاتب را مورد بررسی قرار دادند. مسوولان امنیتی چگونگی انفجار بر هوتل شهردبی را به آقای غنی گزارش کردند.

آقای غنی گفته است که این جنایت بگونه جدی از سوی حکومت مورد بررسی قرار گرفته و به تروریستان اجازه تکرار چنین فاجعه‌ی داده نخواهد شد. در بخشی از صحبت‌های امروز رئیس جمهور در نشست ویژه امنیتی آمده است که فردا ( 28 اسد) جشن نمی گیریم، در کنار مردم خود عزا داری می کنیم. نمی شود که عزیزانم در غم باشند و ما جشن بگیریم. به قربانیان احترام بگذاریم و وظیفه انسانی ماست تا در غم عزیزان مان شریک باشیم.

در حادثه تروریستی شب گذشته ۶۳ تن کشته و نزدیک به ۱۸۰ تن دیگر زخم برداشتند. تمام قربانیان این رویداد تروریستی افراد ملکی هستند. زنان و کودکان نیز در میان قربانیان این حادثه تروریستی حضور دارند.

محمداشرف غنی، رییس‌جمهور در واکنش به حمله انتحاری بر یک مراسم عروسی در غرب کابل گفته است، امروز روز عزاداری است، شهروندان افغانستان همه عزادارند. مراسم جنازه و خاکسپاری بسیاری از قربانیان امروز در غرب کابل برگزار شد.

حکومت از سه سال به این‌سو برنامه برگزاری یک جشن باشکوه را در صدسالگی استقلال افغانستان روی دست داشت و تمام برنامه های این جشن تا دقیقه نود آماده شده بود که انفجار شب گذشته بر یک مراسم عروسی آن را برهم زد.

قرار بود چندین برنامه تفریحی، فرهنگی و ادبی در مناطق مختلف کشور از جمله شهرکابل پایتخت برگزارشود. قرار است فردا حکومت استقلال افغانستان را در یک برنامه بسیار محدود تجلیل نماید. گفته می‌شود بسیاری برنامه های که برای جشن صدسالگی استقلال افغانستان برنامه ریزی شده بود لغو شده است.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

  1. مدنیت خبر رسان فوق العاده و پیامبر اخبار تازه و جالب شخصآ خودم از خبر هائ داغ و تازه ایکه از طریق فیسبوک بدست رسیده راضی هستم بسیار زیاد تشکر
    در ضمن مردم افغانستان هم غمشریک واقعه دلخراش و فاشیستیکه در محفل برادران اهل تشییع رخ داد هستند خودم این اقدام از هر گروهیکه باشد شدیدآ تقبیح میکنم و با روز عداریکه از جانب رییس جمهور اشرف غنی صاحب اعلان شده غمشریک هستم
    غیر از گروه طالبان و داعش یک گروه خطرناکی دیگری هم هست که هیچ کس آن گروه را دیده نمیتواند باید جستجو کرد

دکمه بازگشت به بالا