خبر

ارگ: حمله تروریستی ننگرهار جنایت علیه بشریت است

راه مدنیت: ارگ ریاست‌جمهوری در واکنش به انفجار شام روز گذشته در شهر جلال‌آباد، گفته است که چنین حملاتی جنایت علیه بشریت است. ریاست‌جمهوری با نشر یک بیانیه‌ی ضمن محکوم کردن این حمله گفته است: گروه طالبان جنایتکار که مخالف ارزش‌های انسانی و اسلامی هستند، با انجام این حمله تروریستی بار دیگر ثابت ساختند که غیر از کشتار مردم بی‌گناه و ویران ساختن تاسیسات عامه، به چیز دیگری باورمند نیستند.
در خبرنامه ریاست‌جمهوری آمده است که آقای غنی با خانواده های قربانیان این رویداد ابراز غم‌شریکی کرده است. روز گذشته در نتیجه انفجار مواد جاسازی شده در یک سه چرخ ریکشا، هنگام عبور موتر نوع کاستر حامل منسوبین مرکز جلب و جذب اردوی ملی در شهر جلال‌آباد، ۱۰ غیرنظامی کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.
ننگرهار در شرق افغانستان و از ولایتی ناآرام و هم‌مرز پاکستان است. این ولایت پایگاه اصلی داعش محسوب می‌شود و گروه طالبان هم در بخش‌هایی از آن حضور و فعالیت دارند. در دو سال گذشته نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان چندین عملیات را برای از بین بردن پایگاه های تروریستان در این ولایت انجام داده اند.

ولایت ننگرهار یکی از ولایاتی است که در چند سال گذشته شاهد انجام افزایش حملات تروریستی است که بشتر افراد ملکی و دانش‌آموزان و دانشجویان را قربانی کرده است. باشندگان این ولایت از حکومت مرکزی خواسته اند که برای بهبود امنیت این ولایت توجه جدی نماید.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا