خبر

وزارت داخله: ۲۵۱غیرنظامی در دو هفتۀ اخیر قربانی حملات طالبان شده‌اند

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید در دو هفتۀ اخیر، ۲۵۱غیرنظامی بر اثر حملات گروه طالبان در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده‌اند.

آقای آرین روز چهارشنبه (۲۳میزان) در تویترش نوشت “طالبان تروریست” در دو هفتهٔ گذشته ۵۷۵حملۀ تهاجمی به شمول ۹۲مورد تعبیه و انفجار ماین و ۶حملۀ انتحاری را علیه مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام داده است.

او می‌گوید «از اثر این حملات تروریستی ۲۵۱غیرنظامی شهید و ‌‌مجروح شدند.» این گروه دو حملۀ انتحاری و ۷۲تحرک تهاجمی را ‏تنها در ولایت هلمند انجام داده است.

سخنگوی وزارت امور داخله همچنین افزود بر اثر حملات گروه طالبان، حدود ۵هزار خانواده بی‌جا شده و به خانه‌های مردم نیز آسیب رسیده است. طالبان هر روز با تداوم جنایات خود باعث کشتار مردم می‌شوند.

او بیان کرد، این اعمال تروریستی جنایت جنگی است و نیروهای قهرمان امنیتی و دفاعی پاسخ هر نوع حملات تهاجمی این گروه را می‌دهند.

گروه طالبان چهار روز پیش به مرکز و شماری از ولسوالی‌های ولایت هلمند حمله کرد که بر اساس گزارش‌‌ها حدود ۳۵هزار تن بی‌جا شده‌اند.

سرپرست وزارت دفاع برای بررسی بیش‌تر اوضاع به ولایت هلمند رفته و با مقام‌های ارشد امنیتی و والی این ولایت دیدار و گفتگو کرده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا