خبر

اعتراض هزاران زن علیه ترمپ در واشنگتن

هزاران معترض در واشنگتن دی سی و شهرهای دیگر در سراسر امریکا گرد هم آمدند و علیه نامزد جدید دادگاه عالی امریکا که توسط رییس‌جمهور ترمپ تعیین شده است، اعتراض کردند و از همه خواهان شکست ترمپ در ۳نومبر شدند.

سازمان دهندگان گردهمایی روزشنبه گفته‌اند که هم‌زمان در تمام ۵۰ایالت گردهمایی‌های به الهام از اولین گردهمایی زنان در واشنگتن دی‌سی برگزار شده بود، برگزار شده‌اند. یک گردهمایی عظیم ضد ترمپ، درست یک روز بعد از مراسم تحلیف وی در سال ۲۰۱۷٫

ریچل اولیری کارمونا، مسوول برگزاری گردهمایی اعتراضی زنان که در Freedom Plaza  در واشنگتن دی سی پایتخت امریکا صبحت می‌کرد، به زنان تاکید کرد که در انتخابات پیش رو با ترمپ مخالفت کنند.

وی گفت: «وقتی ما گردهم می‌آییم، وقتی به جاده‌ها می‌آییم، وقتی رای می‌دهیم، زنان یکی از قدرت‌های منحصر به فرد سیاسی در امریکایند. و هیچ چیزی [دراختیارترمپ] وجود ندارد که ما را متوقف سازد.»

معترضان در حالی‌که علیه قاضی محافظه‌کار نامزد جدید دونالد ترمپ، امی کونی بارِت  برای دادگاه عالی اعتراض کردند، به رییس دیوان عالی درگذشته روت بدر گینسبورگ، به‌عنوان نمادی از زنان ترقی‌خواه ادای احترام کردند. گینسبورگ در ۱سپتمبر درگذشت.

کمیتۀ قضایی سنای امریکا روز ۲۲اکتوبر را برای انتخاب بارت نامزد [دادگاه عالی] تعیین کرده است، روزی‌که مورد اعتراض دموکرات‌ها به‌خاطر نزدیک بودن با ۲۳نومبر است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا