خبر

پس از نشر تصویر مجرمان تعدادی گفته‌اند به پولیس تسلیم می‌شوند

اقدامات اخیر امنیتی در شهر کابل تاکنون نتایج مثبتی را در پی داشته است.

راه مدنیت: امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری با ادامۀ نشر گزارش‌های سلسله‌یی خود امروز شنبه نوشته که روند چاپ پوستر افراد تحت پیگرد و جرم‌پیشه ادامه دارد. آنچه تا حال دیده‌اید کوچک‌های آن‌هاست. یعنی اسم‌ها و تصاویر از پایین فهرست انتخاب گردیده‌اند. این روش عمدی و تکتیکی بود. 

به نوشتۀ آقای صالح، تعدادی از این جرم‌پیشه‌ها زیر فشار جامعه و خانواده‌ها حاضر شده‌اند به پولیس تسلیم شده و در گرفتاری افراد کلان این باندها همکاری نمایند.

وی ضمن استقبال از این همکاری تصریح کرده که حق العبد را بخشیده نمی‌توانیم. بسیاری‌ها که هنوز عکس و پوسترشان چاپ و نصب نگردیده، تماس گرفته‌اند و می‌گویند اگر اسم و عکس‌شان چاپ نگردد و آبروی‌شان حفظ شود، حاضرند توبه کنند و همکاران خود را گیر پولیس بدهند. در این ارتباط مورد به مورد کار صورت می‌گیرد.

امرالله صالح، ضمن یادآوری از فعال شدن زمرک تاکید کرده که انضباط شهری پولیس به‌خاطر اعادۀ وقار یونیفورم و جلوگیری از بی‌جاگردی افراد پولیس و تحکیم اعتماد جامعه به نظم داخلی پولیس ایجاد می‌شود. تعلیمات در این مورد آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه مسوولان دو باب مسجد که اجازه نداده بودند، تصاویر جرم‌پیشه‌ها در دروازه‌شان نصب گردند توسط وزارت حج و اوقاف احضار می‌گردند، افزوده که مسجد جای عبادت و محل ترویج ارزش‌هاست و ملکیت شخصی کسی نیست. عکس جرم‌پیشه‌ها در دیوارهای هر دوی این مساجد نصب شده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا