خبر

فراخوان عمومی صالح؛ مردم برخیزاند

امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور: «بسیج ملت دربارۀ هسته‌های خوابیده و پنهان تروریزم در شهر و ولسوالی‌ها باید آغاز گردد، تصاویر تروریستان در سطح شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.»

راه مدنیت: امرالله صالح، معاون رییس‌جمهور در ادامه نشست‌های بررسی اوضاع امنیتی روزانه خویش، امروز (۵عقرب) نیز تصامیم جدیدی را ابلاغ نمود.

وی که موضوعات تاکید شده در نشست امروزش را در صفحه فیس‌بوکش به نشر رسانده گفته است «بسیج ملت در برابر هسته‌های خوابیده و پنهان تروریزم در شهر و ولسوالی‌ها باید آغاز گردد. در روزهای آینده عکس تروریستان را که در ولسوالی‌ها فعالیت دارند وهمچنان چهره‌هایی که قتل‌های عام را در شهر کابل سازماندهی کرده‌اند و تااکنون فکر می‌کردند که اسم وجنایت‌شان تنها در لای کتاب‌ها باقی می‌ماند به مردم از طریق پوسترها معرفی می‌شوند تا تمام مردم راجع به آن‌ها بدانند و در سرکوب و ردیابی سهیم گردند.»

وی همچنان درصفحۀ فیس‌بوک خود نگاشته: «طرح واضح ومشخص برای توانمندسازی مردمانی که زیر تهدید حملات داعش استند، ریخته می‌شود و این طرح به اساس نظریات خودشان ریخته می‌شود تا بتوان در آینده از قتل عام توسط داعش و طالب در ساحات ملکی جلوگیری نمود. چیزی به نام ملیشه‌سازی و توزیع اسلحه در برنامه وجود ندارد.»

صالح  با تاکید برهمکاری نیروهای حمایت قاطع برای سرکوب تروریزم و جنایات سازمان یافته دوشادوش دولت افغانستان تصریح نمود. حمایت آن‌ها بیش‌تر در اکمال توانایی‌های تخنیکی خواهد بود. تکنالوژی عصری در انحصار کشورهای پیشرفته است. از این رو از حضورشان استقبال می‌نماییم.

معاون نخست رییس‌جمهور با تاکید برمبارزه با غاصبان زمین، ایجاد نظم در مارکیت میوه و ترکاری، بررسی اسناد شهرک‌های کلان، سرعت بخشیدن به اخد مالیه از موترهای بی‌اسناد، ریاست ترافیک کابل را موظف نموده که ترافیک کابل تا چهل و هشت ساعت دیگر طرح خود به خاطر کنترول اساسی چهارراهی‌ها و کم کردن فشار بالای موظفان ترافیک را که در جاده‌ها خدمت می‌کنند، ارایه نماید.

آقای صالح معضل بیروبار به خاطر اخذ ویزه پاکستان را یک مشکل امنیتی و نظم عامه یاد کرده و عنوان داشته، آن عده از کمیشن‌کارانی که با مردم برخورد غیرانسانی می‌نمایند و به خاطر منفعت خود بیرو بار ایجاد کرده‌اند شناسایی و به پنجۀ قانون سپرده خواهند شد. 

شایان ذکر است که از مدتی بدین سو امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور از سوی حکومت موظف گردیده تا روی مبارزه با فساد، ناامنی و مبارزه با مجرمان جنایی تمرکز جدی نماید. این در حالی است که دو روز پیش گروه داعش با حمله بر یک مرکز آموزشی واقع در غرب کابل، تعداد زیادی از محصلان را به خاک و خون کشیدند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا