دسته‌بندی نشده

رییس جمهور: آمادۀ مبارزه با موج دوم کووید۱۹ هستیم

راه مدنیت: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در دیدار ویدیویی با شکسین چین، معاون بانک انکشاف آسیایی گفته: دولت افغانستان آمادۀ مبارزه با موج دوم ویروس کرونا می‌باشد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، امروز (چهارشنبه،۱۴عقرب) با نشر خبرنامه‌یی گفت که آقای غنی با شکسین چین از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرده است.

در خبرنامه آمده، آقای چین ضمن تقبیح حملۀ تروریستی روز دوشنبه بر دانشگاه کابل گفت، این گونه حملات، فرصت تامین صلح و ثبات در افغانستان را تهدید می‌کند.
وی افزود: بانک انکشافی آسیا، آمادگی کامل دارد که در بخش‌های انکشاف، اتصال منطقه‌یی، مبارزه با فقر و حفظ محیط زیست، با حکومت افغانستان کار و برنامه‌های درازمدت رییس جمهور غنی حمایت نماید.
معاون بانک انکشاف آسیایی گفت: به منظور مبارزه با موج دوم کرونا به افغانستان کمک‌های مجدد خواهد کرد.

همچنین آقای چین در این ویدیو کنفرانس با اشاره به ارزش کنفرانس جینوا، تاکید کرده، بانک انکشاف آسیایی به‌عنوان شریک درازمدت افغانستان، به کمک‌های خویش به این کشور ادامه می‌دهد.
از سویی هم، رییس‌جمهور غنی گفت که رویداد تروریستی دانشگاه کابل، یک حملۀ بسیار بد بود که تمام مردم افغانستان را متاثر ساخته است.
رییس‌جمهور از کمک‌های بانک انکشاف آسیایی به افغانستان قدردانی کرده، علاوه کرد: بانک انکشاف آسیایی همیشه از برنامه‌های انکشافی افغانستان حمایت کرده و در زمینه‌های اعمار شفاخانه‌ها و مبارزه علیه فقر، کمک مالی نموده است.
وی تاکید کرد: ما آمادۀ مبارزه با موج دوم کرونا هستیم و اتصال منطقه‌یی دیدگاه درازمدت و انکشاف منطقه‌یی و مبارزه علیه فقر، برنامۀ مهم ما می‌باشد.

رویترز گزارش داده که احتمال دارد کمک‌کنندگان بین‌المللی در کنفرانس ماه نومبر در جینوا، کمک کمتری به افغانستان متعهد شوند.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا