خبر

جنگ افغانستان از سوی علمای دین کویت ناجایز خوانده شد

راه مدنیت: وزارت امور خارجۀ کشور اعلام کرد که عالمان دین کشور کویت، جنگ جاری در افغانستان را ناجایز خوانده و خواهان ختم فوری جنگ و برقراری صلح پایدار شدند.

در اعلامیه‌یی که امروزچهارشنبه (۲۸عقرب) از سوی وزارت خارجه نشر شد، آمده است که عالمان دین این خواسته را ذریعۀ یک مطالبۀ مطبوعاتی مطرح و در آن جنگ جاری را رد کرده‌اند.

عالمان دین کویت ضمن محکومیت جنگ در افغانستان گفته‌اند: «از نظر ما هیچ بهانه‌ و یا دلیل شرعی برای جنگ جاری افغانستان وجود ندارد، خصوصاً بعد از این که تحریک طالبان معاهدۀ صلح را با ایالات متحدۀ امریکا امضا کرده است».

آنان تأکید کرده‌اند که جنگ جاری در افغانستان نباید به اسلام و جهاد نسبت داده شود.

عالمان دین با استناد به آیات قرآن و احادیث پیامبر اسلام خواهان ختم جنگ و برقراری آتش‌بس و صلح سرتاسری در افغانستان شده‌اند.

وزارت امور خارجۀ کشور ضمن استقبال از صدور این مطالبۀ عالمان دین کویت، از گروه طالبان خواسته است که با از دست‌کشیدن جنگ، شرایط کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری را برای برقراری صلح و ثبات دایمی در افغانستان فراهم کند.

این در حالی است که پیش از این عالمان دین کشورهای بنگلادیش، اندونیزیا و امارات متحدۀ عربی نیز جنگ جاری در افغانستان را نامشروع خوانده بودند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا