فیر ۲۳مرمی راکت در کابل، جان هشت تن را گرفت

راه مدنیت: طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله گفته که در اثر اصابت ۲۳فیر مرمی راکت بر بخش‌های مختلف شهر کابل، هشت غیرنظامی کشته و ۳۱غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

آقای آرین صبح ‌امروز شنبه (۱قوس) اظهار داشت که این راکت‌ها از ساحه تهیه‌مسکن از مربوطات حوزۀ هفدهم از دو موتر نوع (سوزوکی) فیر و در مربوطات حوزۀ دهم امنیتی، «برج برق چهار‌قلعه»، «کوچۀ طاهری»، «نعمت‌پلازا»، در نزدیکی دانشگاه خصوصی «سلام» و «چهارراهی گل‌سرخ» حوزۀ چهارم امنیتی اصابت کرده است.

به گفتۀ وی، این راکت‌ها نیز در ساحات «چهاراهی صدارت»، پل باغ عمومی»، «جادۀ سپین‌زر»، در نزدیکی آرشیف ملی حوزۀ دوم، در «لیسۀ مریم» و «پنج‌صد فامیلی» حوزۀ یازدهم امنیتی شهر کابل اصابت کرده است.

او می‌گوید که راکت‌ها در ساحات مسکونی اصابت کرده است. تاکنون مسوولیت این رویداد را شخص و یا گروهی به‌عهده نگرفته است.

در عین حال، گروۀ طالبان دست‌داشتن در فیر این راکت‌ها را رد کرده است.

با این حال، کابل صبح امروز گواه دو انفجار ماین نیز بوده است. در این رویداد که در ساحات «ارزان قیمت» ناحیۀ دوازدهم و «بالا ده» چهلستون شهر کابل رخ داده است.

در این دو انفجار، یک نفر کشته و سه نفر زخمی شده‌اند.

از زمستان سال گذشته، این سومین بار است که از این محل به همین روش راکت شلیک می‌شود.

پیش از این در ۲۸ اسد روز استقلال کشور و همچنین در روز مراسم تحلیف محمداشرف غنی، رییس جمهوری و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی نیز به همین ترتیب، از همین جا راکت شلیک شده بود.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

یک نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید

  • ناتوانی دولت در ایجاد امنیت و مصئونیت برای شهروندان روز به روز آشکار می شود. و کسی هم از کم کاری و ندانم کاری اش خجالت نه می کشد. بار ها گفتم که این همه اسلحه و مهمات جنگی برای تروریستان از پاکستان و ایران و امریکا و روسیه و اسرائیل نه می آید. بلکه این ستون پنجم در درون نظام است که زمینه و امکانات را برای تروریستان در زیر ریش دولت فراهم می کند و با عث انجام فعالیت های تروریستی می شوند. تا زمانی که بدنه نظام از وجود ستون پنجم پاک سازی نشود شاید هر از چند گاهی شاهد فجایع ازین دست باشیم. از ما گفتن و از مسئولان مسئولت گریز نشنیدن. والسلام.