مجلس به ۱۰ نامزدوزیر، رای اعتماد داد

راه مدنیت: مجلس نمایندگان امروز برای ۱۰نامزد وزیر صندوق رای‌دهی گذاشت و تمام این نامزدان از سوی مجلس رای اعتماد کسب کردند. هر نامزدوزیر برای پیروزی به ۱۲۴رای نیاز داشت.

مجلس نمایندگان روزشنبه(۱قوس) برای نامزد وزیران صندق رای‌دهی گذاشته و از این میان، فضل احمد معنوی از ۲۴۶ رای اعضای مجلس نمایند‌گان، ۲۲۰ رای تأیید و ۹رای رد به دست آورده است و به‌عنوان وزیر عدلیه تعیین شد.

در عین حال، مسعود اندرابی با کسب ۲۱۴رأی تأیید، به‌عنوان وزیر داخله تعیین گردید.

 اسدالله خالد از ۲۴۶رای اعضای مجلس نمایندگان، ۲۰۶رای تأیید و ۱۷رای رد به دست آورده و وزیر دفاع مقرر شد.

همچنین عبدالهادی ارغندیوال با کسب ۲۰۵ رای تایید از مجلس نمایندگان، وزیر مالیه شد.

محمد حنیف اتمر با گرفتن ۱۹۷رای اعتماد از مجلس نمایند‌گان، رسما وزیر امور خارجه شد و همچنین معصومه خاوری، با اخذ ۱۵۴رای اعتماد از مجلس نمایندگان ، به سمت وزیر مخابرات و تنکالوژی تعیین شد.

 مجلس نمایندگان به عباس بصیر به عنوان وزیر تحصیلات عالی رای اعتماد داد. آقای بصیر از مجموع ۲۴۶رای، ۱۹۷رای اعتماد به دست آورده است.

بشیر احمد ته‌ینج با کسب ۱۹۰رای اعتماد، موفق به کسب کرسی وزارت کار و امور اجتماعی در کابینه آینده حکومت شد.

از سویی هم، محمدقاسم حلیمی با گرفتن ۱۴۸رای اعتماد مجلس نمایندگان کشور، رسما وزیر ارشاد، حج و اوقاف شد. نثار احمد غوریانی با گرفتن ۲۱۳ رآی اعتماد از مجلس نماینده‌گان، به‌ صفت وزیر صنعت و تجارت تأیید شد.

روند رای دهی به اعضای کابینه در مجلس نمایندگان ادامه دارد و قرار است نامزوزیران باقی‌مانده در روزهای آینده برنامه‌های‌شان را ارایه کنند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید