یونیسف ۲میلیارد دوز واکسین کرونا توزیع می‌کند

راه مدنیت: صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یا یونیسف اعلام کرد که حدود دو میلیارد دوز واکسین ویروس کرونا را در سال ۲۰۲۱ به کشورهای فقیر از جمله افغانستان ارسال خواهد کرد.

یونیسف امروز دوشنبه (۳قوس) با نشر اعلامیه‌یی افزوده که این نهاد با ۳۵۰شرکت هواپیمایی و راه آهن برای تحویل واکسین و یک میلیارد «سرنگ» با طرح «کواکس» همکاری می‌کند.

 براساس اطلاعات نشرشده این طرح، یک برنامه جهانی جهت تخصیص واکسین کرونا به کشورهای فقیر از جمله بروندی، افغانستان و یمن است که توسط بیش از ۷۰کشور به امضا رسیده است.

در عین حال، رویترز گزارش داده که یونیسف بزرگ‌ترین خریدار واکسین در جهان است.

این روزنامه گفته که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل، سالانه بیش از دو میلیارد دوز واکسین را برای ایمن‌سازی معمول و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها به نمایندگی ۱۰۰کشور تهیه می‌کند.

تولیدکنندگان دوا و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در حال تولید واکسین کرونا هستند و آزمایش‌های نهایی واکسین‌های مختلف در حال حاضر روی هزاران داوطلب انجام شده است.

براساس گزارش رویترز، شرکت‌های دواسازی فایزر و بایون‌تک می‌توانند مجوز استفاده اضطراری امریکا و اروپا را برای واکسین خود که طبق ادعای آن‌ها در پیش‌گیری از کرونا موفقیت‌آمیز بوده، به دست آورند.

این در حالی است که کشور روسیه و شرکت تولید واکسین کرونا نیز هفته پیش اعلام کرد که واکسین‌هایشان اثربخشی حدود ۹۵درصدی دارد.

برچسب ها