خبر

احیای معینیت تعلیمات اسلامی در وزارت معارف

راه مدنیت: وزارت معارف کشور اعلام کرد که بر اساس پیشنهاد رنگینه حمیدی، سرپرست این وزارت و منظوری ریاست جمهوری، ساختار تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی دوباره در تشکیل این وزارت احیا شد.
این وزارت صبح امروز دوشنبه (۲۴قوس) با نشر خبرنامه‌یی گفت که طرح تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی طی دو گزینه به مجلس نمایندگان ارایه گردیده ‌است.
در ادامۀ خبرنامه آمده که دو گزینه شامل این موارد می‌باشد، ایجاد بورد عالی اجراییوی تعلیمات اسلامی با عضویت پنج‌تن از علمای جدید کشور از جمله یک‌خانم و احیا‌ی مجدد معینیت تعلیمات اسلامی.
هم‌چنین وزارت معارف کشور تصریح کرد که جهت ارج‌گذاری به تقاضای اعضای مجلس نمایندگان، مجلس سنا، علمای کشور و مردم افغانستان، روی احیا مجدد معینیت تعلیمات اسلامی، اقدام نموده‌اند.
این در حالی‌ست که روز دوشنبه (۱۰قوس) رنگینه حمیدی، سرپرست وزارت معارف، گفته بود که در چوکات اداری وزارت معارف، تغییراتی را به‌وجود آورده که هدف از آن، انسجام و تقویت مدیریت نظام معارف است. در نتیجۀ این تغییرات، معینیت تعلیمات اسلامی و تعلیمات عمومی، هر دو زیر چتر معینیت تعلیم‌و‌تربیۀ وزارت معارف درآمده است.
وی در توضیح این معینیت افزود: «معینیت تعلیم‌وتربیه، از ادغام معینیت‌های سوادآموزی، انکشاف نصاب تعلیمی، تربیه معلم و اسلامیات ایجاد شده است.»
پیش از آن، معینیت تعلیمات اسلامی به‌گونۀ یک معینیت مستقل در بدنۀ ساختار وزارت معارف فعالیت می‌کرد.
هم‌چنین روز چهارشنبه (۱۹قوس) تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان با امضای پیشنهادی خواهان، برگشت دوبارۀ معینیت تعلیمات اسلامی در چوکات وزارت معارف و عدم انتقال صنوف اول تا سوم مکتب به مساجد شدند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا