خبر

در شبانه‌روز گذشته ۱۷بیمار کرونایی در کشور جان باخته‌اند

راه مدنیت: وزارت صحت عامۀ کشور اعلام کرد که در ۲۴ساعت گذشته ۸۰نمونه مثبت به ویروس کرونا ثبت و هم‌چنین ۱۷مریض مبتلا به این بیماری فوت کردند.
وزارت صحت امروز شنبه (۲۹قوس) با نشر خبرنامه‌یی گفت که در شبانه‌روز گذشته ۱۱۲۳نمونۀ مشکوک به کووید۱۹ در لابراتوارهای کشور آزمایش گردیده که نتایج ۸۰تن مثبت تشخیص شده است.
مبتلایان تازه در ولایت‌های کابل، قندهار، بغلان، پروان، بادغیس، پنجشیر، ارزگان و جوزجان گزارش شده است. نمونه‌های مشکوک شماری از ولایت‌ها و به‌خصوص ولایت هرات به‌دلیل نبود کیت تشخیصیه، آزمایش نگردیده است.
در خبرنامه آمده که با ثبت این رویدادها، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور تاکنون به ۵۰هزار و ۵۳۶نفر افزایش یافته است.
هم‌چنان، در یک شبانه‌روز گذشته ۷۵مریض کووید۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند. شامل ۴۴نفر در ننگرهار، ۱۶نفر در هرات، چهارنفر در خوست، سه‌نفر در قندهار، سه‌نفر در بلخ، دو‌نفر در کابل، دو‌نفر در کاپیسا و یک‌نفر در بغلان می‌باشند.
به این ترتیب، شمار بهبود‌یافتگان ویروس کرونا در کشور به ۳۸هزار و ۷۹۹نفر رسیده است.
هم‌چنین طبق خبرنامه وزارت صحت در ۲۴ساعت گذشته ۱۷مورد مرگ ناشی از کرونا در کشور گزارش شده است. چهارنفر در ننگرهار، سه‌نفر در هرات، دونفر در کابل، دو‌نفر در بلخ، دو‌نفر در لغمان و یک-یک‌نفر دیگر در ولایت‌های پروان، بادغیس، کنر و خوست فوت کردند.
به‌گفتۀ خبرنامه، شمار مجموعی قربانیان کرونا در کشور به دو‌هزار و ۵۴نفر افزایش یافته است.
از سویی هم، وزارت صحت عامه اعلام کرد که از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۸۶داکتر و کارمند صحی در کشور جان باخته‌اند.
این وزارت می‌گوید که در این مدت بیش از چهارهزار تن از کارمندان صحی در کشور به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که حدود نیمی از آنان پزشکان و کارمندان صحی در ولایت کابل و هرات هستند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا