دیدار رییس‌جمهور غنی با هیات مذاکره‌کننده

راه مدنیت: محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور با هیات مذاکره‌کنندۀ دولت دیدار و در مورد دور اول مذاکرات صلح گفتگو کردند.
ارگ ریاست‌جمهوری اعلام کرد که هیات مذاکره‌کننده امروز شنبه (۲۹قوس) با رییس‌جمهور غنی در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار و گزارش دور اول گفتگوهای صلح را نیز ارایه کردند.
رییس‌جمهور غنی در این دیدار با ابراز قدردانی از هیات مذاکره‌کنندۀ دولت گفت که در هیات مذاکره‌کننده گفتگوها با گروه طالبان، به‌گونۀ موثر از افغانستان نمایندگی کردند.
وی افزود که هیات مذاکره‌کننده، انکشافات در دور اول مذاکرات دوحه را با مردم شریک سازند.
آقای غنی با تاکید بر شریک‌ساختن نظریات تمام اقشار مردم در پروسۀ صلح، به اعضای هیات مذاکره‌کنندۀ دولت هدایت داد که قبل از آغاز دور دوم مذاکرات، با اقشار مختلف مردم مشورت کنند تا در مذاکرات به‌گونۀ مطلوب از آنان، نمایندگی صورت گیرد.
در این دیدار بانوی اول کشور، معاونین ریاست‌جمهوری و رییس شورای عالی مصالحۀ ملی نیز حضور داشتند.
این دیدار زمانی صورت می‌گیرد که هیات مذاکره‌کنندۀ دولت هفته پیش، پس از توقف سه‌ هفته‌یی مذاکرات صلح دوحه، به کشور برگشت و قرار است در مورد آجندای دور دوم با مسوولان کشور مشورت خود را انجام دهند. دو طرف در سه‌ماه دور اول تنها توانستند که بر سر طرزالعمل مذاکرات صلح به توافق برسند.
از سویی هم، رییس‌جمهور غنی ضمن محکوم‌نمودن شدید حملات اخیر تروریستی در کشور و به‌ویژه حمله مرگبار ولسوالی گیلان ولایت غزنی گفت: طالبان باید خواست مردم افغانستان را برای آتش‌بس بپذیرند و از انجام حملات تروریستی که جنایت ضد بشری و اسلامی می‌باشد، دست بکشند و پروسه صلح افغانستان را قبول کنند.