خبر

داکتر عبدالله: توافق سیاسی را هرچه زودتر نهایی می‌سازیم

عبدالله عبدالله می‌گوید: به‌دنبال تلاش شخصیت‌های ملی برای حل بحران سیاسی، مذاکرات میان نمایندگان دو طرف جریان دارد.

راه مدنیت: آقای عبدالله پس از ظهر امروز جمعه (۱۲ثور) در صفحه توییتر خود نوشته است: «مدتی است که برای حل بحران سیاسی، مذاکراتی میان دو طرف درپی تلاش‌های خیرخواهانه‌ شخصیت‌های ملی جریان دارد.»

عبدالله عبدالله اطمینان داد که در این مذاکرات به پیشرفت‌هایی دست یافته و توافق‌هایی روی اصول نیز صورت گرفته است؛ در حال حاضر، کار روی جزییات و نهایی‌سازی توافق میان دو طرف ادامه دارد.

او ابراز امیدواری می‌کند که با درنظرداشت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در افغانستان، نیاز به تأمین صلح دایمی کشور و هم‌سویی ملی برای مبارزه با مشکلات امنیتی-اقتصادی، توافق سیاسی را هرچه زودتر نهایی سازد.

 روز پنج‌شنبه (۱۱ثور) سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری در یک پیام ویدیویی با نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل‌متحد در افغانستان از حل تنش‌های سیاسی میان رییس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله خبر داده بود.

 آقای دانش گفته بود که به زودی تنش‌های سیاسی خاتمه خواهد یافت و سرانجام، آقای عبدالله رهبری شورای عالی مصالحه را به عهده خواهد گرفت.

تنش‌های سیاسی میان دو طرف برخاسته از نتیجۀ نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان است؛ آقای عبدالله نتیجۀ انتخابات را رد کرده و هم‌زمان با رییس‌جمهور غنی، مراسم تحلیف خود را برگزار کرد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا