تحلیل

لکه‌های دامن قصاب

محمدنبی بارکزی

بر اساس گزارش‌های منابع رسمی، حداقل در دو ماه گذشته، حدود یک‌هزار غیر نظامی توسط حملات گروه طالبان جان باخته و زخمی شده‌اند.

دفتر شورای امنیت ملی کشور در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «بعد از امضای تفاهم‌نامه میان گروه طالبان و ایالات متحدۀ امریکا در قطر، طالبان بارها غیر نظامیان را مورد هدف قرار داده‌اند. این گروه از دهم حوت سال ۱۳۹۸ الی ۳۱حمل، ۳۳۷ فرد ملکی را شهید، ۴۵۲ تن را زخمی و ۱۶۴تن دیگر را ربوده‌اند.»

هم‌چنین به گفتۀ مسوولان وزارت داخله، «از ماه حوت سال ۱۳۹۸ خورشیدی تاکنون ۴۰۰ غیر نظامی از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌های مختلف کشور شهید و ۶۰۰ غیرنظامی زخمی شده‌اند.»

گروه طالبان که برای منافع امنیتی کشورهای دیگر، سال‌هاست فرزندان، برادران و خواهران خود را قربانی می‌کنند، در اصل یک عده مزدور و خاین به وطن‌‌اند. یک عده وطن‌فروش که به خاطر چهار کلدار کثیف و برای نانی آلوده، وطن که مادرشان است را به لیلام گذاشته‌اند. گروهی که به مادرش چنین کند، کجا شایسته مذاکره و گفتگوست.

کسانی که فلم‌های زامبی، کتاب‌ها و تحقیقات مربوط به آنان را دیده و خوانده‌اند، می‌دانند که زامبی‌ها، به خون معتاد هستند، اما نه اعتیادی درمان‌پذیر. این همان حکایت گروهی‌ست که خود را تحریک طالبان می‌خوانند. زامبی‌ها هم یک تحریک هستند. آن‌ها هم بعد از توافق با مردم، دوباره شبانه به کشتن و خوردن آن‌ها دست می‌زنند. از طرفی آن‌ها در ظاهر یک جمع واحدند و در اصل یک جمع پراکنده خون‌خوار که حتا توانایی عقلی برای ساختن گروه ندارند، تنها در منافع خون‌خواری مشترک‌اند و شبیه به‌هم عمل می‌کنند.

طالبان هم بعد از امضای توافق‌نامه پرطمطراق در قطر، نه‌تنها خون‌خواری‌شان کم نشد؛ بل بیشتر هم شد. بیش از ده‌هزار حمله در دو ماه و کشتار صدها نفر و ربودن ده‌ها نفر دیگر، دستاورد خونین آن‌ها بعد از توافق صلح است.

جالب این‌که آن‌ها به‌هیچ گروه خارجی، اعم از امریکایی، انگلیسی و … حمله نکرده‌اند؛ چون از آن‌ها می‌ترسند. تمام حملات آن‌ها به وطن‌داران افغان‌شان بوده است.

با این وضع از دولت و نیروهای امنیتی افعانستان می‌خواهیم، این نگاه را تغییر دهند. آن‌ها با هیچ کس برادر نیستند و مادام که یک نفرشان زنده بماند، مثل طاعون و وبا تکثیر می‌شوند؛ چون زامبی‌گری هم نوعی طاعون ساری است.

آن‌ها فقط و باید تصفیه و کشته شوند. حتی نباید آن‌ها را اسیر گرفت. این تنها راه مقابله است؛ همان راهی که عراقی‌ها علیه داعش پیش گرفتند و موفق شدند.

نباید به این گروه خون‌خوار و ایادی‌شان فرصت داده شود. آن‌ها نه اهل مذاکره و نه پایبند به توافق و اصولند. آن‌ها فقط با منطق خون نفس می‌کشند. چنین منطقی باید با خودشان دفن شود.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا