خبر

تاکید به جلوگیری از فساد در کمک‌های بین‌المللی

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری در دیدار با سفیر اتحادیه اروپا، با اشاره به کمک‌های جامعۀ جهانی در امر مبارزه با ویروس کرونا، گفت که حکومت افغانستان کوشش می‌کند که در این موارد هماهنگی و شفافیت لازم صورت گیرد تا جلو سوءاستفاده و فساد از این کمک‌ها گرفته شود.

راه مدنیت: معاون دوم ریاست‌جمهوری امروز شنبه (۱۳ثور) با پیرمایدون، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان دیدار کرد و در این دیدار، پیرامون حل بحران سیاسی، مذاکرات صلح و مبارزه با کوید۱۹ گفتگو کرد.

سرور دانش بار دیگر در راستای حل بحران سیاسی گفت که روی کلیات و اصول توافق نهایی صورت گرفته و روی جزییات این توافق، مذاکرات میان نمایندگان دو طرف جریان دارد.

معاون دوم رییس‌جمهور در امر مبارزه با ویروس، اطمینان داد که حکومت با تمام امکانات موجود برای پیش‌گیری از گسترش کرونا، مراقبت از بیماران و کمک‌رسانی به شهروندان نیازمند در زمان قرنطین، به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند.

 سرور دانش افزود که حکومت افغانستان کوشش می‌کند در این موارد هماهنگی و شفافیت لازم صورت گیرد تا جلو سوءاستفاده و فساد از این کمک‌ها گرفته شود.

از سویی هم، سفیر اتحادیه اروپا، تلاش‌های معاون دوم ریاست‌جمهوری در رهبری کمیته اضطرار مبارزه با شیوع کرونا را مورد ستایش قرار داد.

پیر مایدون گفت که اتحادیه اروپا برای افغانستان در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا، به همکاری‌های خود ادامه می‌دهد. او ادامه داد که اتحادیه اروپا از ارزش‌های حقوق بشری در این کشور دفاع می‌کند و برای حفظ نظام جمهوری، همیشه در کنار مردم و حکومت افغانستان باقی خواهد ماند.

معاون دوم ریاست‌جمهوری در حالی به جلوگیری از فساد در کمک‌های بین‌المللی تأکید می‌کند که در این اواخر نگرانی‌هایی از سوءاستفاده این کمک‌ها در افغانستان به وجود آمده است.

به‌دنبال این موضوع، حدود دو روز پیش مجلس سنای افغانستان، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه و وحید عمر، مشاور رییس‌جمهور را به‌دلیل عدم شفافیت در نحوه مصارفات و عدم پاسخ‌گویی به این مجلس، به دادستانی کل معرفی کرد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا