خبر

تمدید وضع محدودیت گشت‌وگذار و توقف پروازها

در نشست فوق‌العادۀ حکومت، تصمیم گرفته شد که به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، وضعیت محدودیت‌های گشت‌وگذار در تمامی شهرهای افغانستان تمدید شد و در عین حال، پروازها از کابل به ولایات متوقف گردید.

راه مدنیت: رییس‌جمهور غنی، امروز شنبه (۱۳ثور) نشست فوق‌العاده کابینه را با حضور اعضای کابینه و والی‌های ولایات برگزار کرد و در این نشست، کارکردهای وزارت صحت عامه و چگونگی مبارزه با ویروس کرونا را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این نشست، رییس‌جمهور از رهبری وزارت صحت عامه خواست تا در جهت درمان کادر صحی این وزارت که به کوید۱۹ مبتلا شده‌اند، توجه خاص کند.

همچنین از تمامی والی‌ها و شهرداری‌های ولایات تقاضا کرد که در مدیریت بهتر توزیع مواد ضروری، کمک‌های بشردوسانه و توزیع نان خشک از طریق نانوایی‌ها، توجه جدی و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

در نشست فوق‌العاده کابینه، تصمیم گرفته شد که وضعیت محدودیت‌های گشت‌وگذار شهروندان در تمامی شهرهای افغانستان الی پایان ماه رمضان تمدید شود و در عین حال، پروازها از کابل به ولایات و برعکس آن متوقف گردید.

کابینۀ افغانستان، تقاضای وزارت صحت عامه را مبنی بر دریافت کمک‌های شرکت Global Living Sharing کشور کوریای جنوبی را که شامل ادویه‌جات و لوازم طبی می‌شود، را مورد تأیید قرار داد.

تاکنون پای ویروس کرونا در ۳۴ولایت افغانستان رسیده است و آخرین مورد، یک واقعه مثبت در ولایت نورستان به ثبت رسید. بر بنیاد آخرین آمارها، با شناسایی ۱۷۹واقعه جدید، شمار مبتلایان در کشور به ۲۴۶۹نفر رسیده است.

پیش از این، سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور بر اساس پیش‌بینی‌ها گفته بود که خطر گسترش کوید۱۹ در چند هفته آینده همچنان وجود خواهد داشت.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا