خبر

کشته و زخمی‌شدن ۳۴ غیرنظامی در هفتۀ نخست ماه رمضان

شورای امنیت ملی اعلام کرده که جنگ‌جویان طالبان در هفتۀ نخست ماه رمضان، ۱۷ غیرنظامی کشته و ۱۷ غیرنظامی دیگر را زخمی کردند.

راه مدنیت: جاوید فیصل؛ سخنگوی شورای امنیت ملی، صبح امروز یک‌شنبه (۱۴ ثور) با نشر نموداری در صفحه توییتر خود گفته است که این غیرنظامیان در ولایت‌های هلمند، ارزگان، بادغیس، بغلان، پکتیکا، زابل، غزنی، غور، فاریاب، کابل، کاپیسا، قندوز، قندهار، لوگر، ننگرهار، نیمروز و هرات از سوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

سخنگوی شورای امنیت ملی تأکید کرد که انفجار ماین‌های کنار جاده و شلیک مستقیم جنگ‌جویان این گروه عامل اصلی تلفات غیرنظامیان در یک هفتۀ اخیر بوده است.

پیشتر از این، مسؤولان وزارت داخله اعلام کرد که از ماه حوت سال گذشته تاکنون ۴۰۰ غیرنظامی از سوی طالبان کشته شده و ۶۰۰ غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

در همین حال، در پیوند به تشدید خشونت‌ها در افغانستان، مقام‌ ناتو و طالبان به جنگ توییتری پرداختند. مقام‌های ناتو گفته‌اند تشدید حملات از سوی طالبان، باعث تشدید جنگ و خشونت‌ها در این کشور می‌شود.

کلنل سانی‌لگت؛ سخنگوی مأموریت حمایت قاطع در تویتی، اظهار کرد که حملات، حملات دیگر تولید می‌کند، در حالی‌که خودداری، خودداری تولید می‌کند. همۀ طرف‌ها باید خودداری را برای جلوگیری از کشتن و خشونت بیشتر، در پیش گیرند.

در پاسخ به توییت سخنگوی حمایت قاطع، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتی، خواستار روشن شدن موضع اسکات میلر فرمانده کل نیروهای ناتو در افغانستان شد.«راه حل اجرای توافق‌نامه دوحه است. وضعیت فعلی را خراب نکنید. با بیانیه‌های بی‌مبنا و تحریک‌آمیز.»

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا