خبر

وزارت امور خارجه: تحقیقات ادامه دارد

وزارت خارجه کشور اعلام کرد: تحقیقات این وزارت در خصوص گزارش‌های نشرشده مبنی بر بدرفتاری نیروهای مرزی ایران با مسافران افغان، ادامه دارد.

راه مدنیت: این وزارت عصر امروز دوشنبه (۱۵ثور) با نشر اعلامیه‌یی گفته است: در تحقیقات چند روز اخیر پیشرفت‌هایی به‌دست آمده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده که مسوولان این وزارت با مقام‌های ایرانی در تماس‌اند و از تهران خواسته شده تا در مورد گزارش‌ها و ادعاهای موجود، از جانب خود تحقیقات را آغاز کند و نتایج آن را با حکومت افغانستان شریک سازند.

وزارت خارجه افزود: ادارۀ محلی هرات به‌رهبری ادارۀ مستقل ارگان‌های محل با خانواده‌های قربانیان در تماس است و تدابیر کمک‌های مورد نیاز با این خانواده‌ها گرفته شده.

این وزارت همچنان تأکید کرده که هرگونه معلومات در خصوص چگونگی پیشرفت‌ها در مورد بدرفتاری نیروهای مرزی با مسافران افغان را با مردم کشور شریک خواهد کرد.

هرچند، حکومت ایران، بدرفتاری نیروهای مرزی خود با مسافران افغان را رد کرده، اما ویدیوهای نشرشده در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی نشان می‌دهد که نیروهای مرزی این کشور ۵۷مسافر افغان را که برای جستجوی کار به گونۀ غیرقانونی وارد ایران می‌شدند، در مرز دو کشور پس از شکنجه، در دریای هریرود انداخته‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا