خبر

پمپئو: از شکنجه و غرق کردن مهاجران افغان شوکه شدم

مایک پمپئو، وزیرخارجه امریکا می‌گوید: از دیدن گزارشاتی مبنی بر سوء استفاده، شکنجه و غرق‌کردن مهاجران افغان توسط نیروهای مرزی ایران شوکه شدم.
راه مدنیت: توییتر فارسی/دری وزارت خارجه امریکا شام امروز چهارشنبه (۱۷ثور) به نقل وزیر خارجه این کشور نوشته است: «من از دیدن گزارشاتی مبنی بر سوء استفاده، شکنجه و غرق کردن مهاجران افغان توسط مرزبانان ایرانی ظرف هفتۀ گذشته در مرز ولایت هرات- افغانستان، شوکه شدم.» وزیر خارجه امریکا اظهار کرد: آن‌ها مهاجرانی بودند که برای عبور از مرز در جست‌وجوی خوراک یا کار جرأت به خرج داده بودند.

روزنامه راه مدنیت را در تلگرام ببینید:

وزارت خارجه امریکا اعلام نمود که واشنگتن، مقام‌های افغانستان را به انجام تحقیقات کامل و برای پاسخ‌گویی عاملان این رویداد، تشویق می‌کند.
از سویی هم، وزارت خارجه ایران، یک‌بار دیگر ادعاها مبنی بر این‌که نیروهای مرزی ایران مهاجرین افغان را شکنجه کرده، قویا تکذیب می‌کند.
خبرگزاری ایرنا نوشت: عباس موسوی؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته، به وزارت خارجه افغانستان رسما اطلاع داده شده که ایران آماده است تا برای بررسی این ادعاها، همکاری کند.
با این همه، حکومت افغانستان نیز این رویداد را از سوی نیروهای مرزی ایران، جنایت نابخشودنی دانسته است.
صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری گفته است:«اعمال وحشیانه و غیر انسانی‌ که باعث شهادت شماری از شهروندان مظلوم ما در مرز با ایران گردید، جنایت نابخشودنی‌ست.»
ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان تأکید کرد که وزارت خارجه این رویداد اسف‌بار را به‌منظور تأمین عدالت به‌طور جدی پی‌‌گیری می‌کند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا