خبر

صالح به‌خاطر بی‌کفایتی مسوولان محلی غور معذرت خواست

پس از اعتراض ده‌ها نفر در ولایت غور، امرالله صالح معاون اول ریاست‌جمهوری به خاطر بی‌کفایتی مسوولان محلی این ولایت از معترضان معذرت خواست.

راه مدنیت: امرالله صالح پس از ظهر روز شنبه (۲۰ ثور) در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته و اطمینان داده است که هیچ‌کسی بیرون لیست و خارج فهرست نخواهد ماند.

به گفتۀ امرالله صالح، حکومت برای فرد فرد این کشور که به‌خاطر آفت کرونا دچار فلاکت اقتصادی شده‌اند، کمک خواهد رساند. «امروز وقتی ارقام را بررسی می‌کردم به هشت ولایت که غور شامل آن بود، هدایت دادم که فهرست‌ها را دراز سازند و هیچ تهی‌دستی را نا امید نسازند. این امریه بسیار صراحت داشت. حتا به والی غور هدایت مشخص داده شد که به‌خاطر دوری راه از هرات و کابل ولایت غور و دایکندی استثنا اند و باید قراردادهای‌شان با نانوایی‌ها منعطف باشد یعنی مطابق به نرخ تغییر و تعدیل در آن‌ها صورت گیرد.»

معاون اول ریاست‌جمهوری با اشاره به مداخله نیروهای امنیتی، گفته است که به تمامی والی‌های ولایات هدایت داده شده تا در امر توزیع مواد غذایی از ساختارهای مردمی کمک بگیرند و در هیچ شرایطی از پولیس و ارتش در خصوص توزیع مواد استفاده صورت نگیرد.

آقای صالح خاطرنشان کرد: در تطبیق این پروژه بزرگ و ملی که هدف آن رسیدگی به مشکلات آنی مردم نیازمند و تهی‌دست است، نیاز به استفاده اسلحه، پولیس و ارتش نیست. «این ملت هزاران ساختار کوچک مردمی و محلی دارد که می‌توانند در توزیع و تقسیم با عزت کمک‌ها درکنار دولت قرار بگیرند.»

او تأکید کرد که حکومت اعترضات مردم ولایت غور را بررسی می‌نماید و در عین حال، به خاطر بی‌کفایتی مسوولان محلی غور از اعتراض‌کنندگان معذرت خواست.

صبح روز شنبه (۲۰ ثور) ده‌ها نفر از فقرای ولایت غور به‌خاطر بی‌عدالتی در توزیع موادغذایی از سوی حکومت به مردم، در برابر ساختمان مقام ولایت و فرماندهی پولیس غور دست به اعتراض زده و سنگ‌های دست‌داشتۀ‌شان را به سوی این ساختمان‌ها پرتاب کردند.

احمدشاه مؤحد یکی از خبرنگاران محلی ولایت غور می‌گوید: آن‌چه معترضان می‌گویند، علت اصلی این اعتراضات بسته‌های کمکی حکومت و مؤسساتی است که به شکل غیرعادلانه توزیع می‌شود.

به گفتۀ این خبرنگار، اعتراض‌کنندگان به‌سوی دفتر والی و فرماندهی پولیس غور سنگ پرتاب کردند.

هنگامی‌که معترضان قصد حضور در صحن دفتر والی را داشتند، نیروهای پولیس مداخله کرده و فیرهای هوایی کردند که در نتیجه، چهار معترض جان باخته و ۱۶ معترض دیگر زخمی شدند.

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا