خبر

کمک‌های بشردوستانۀ موسسه «الغرافه»

موسسه خیریۀ «الغرافه» که به خانواده سلطنتی قطر تعلق دارد، کمک‌های خیریۀ خود را برای دوهزار خانوادۀ بی‌بضاعت در کابل آغاز کرده است.

راه مدنیت: این بنیاد با نشر اعلامیه‌یی گفته است که کمک‌ها شامل مواد غذایی می‌شود که برای چهار روز در بخش‌های مختلف کابل توزیع خواهد شد.

در اعلامیۀ بنیاد خیریۀ الغرافه آمده است: روند توزیع کمک‌ها نخست در ولایت فراه آغاز شده بود که در این ولایت به حدود هشت‌هزار خانواده کمک صورت گرفت.

در اعلامیه به نقل از شاهد جواد؛ معاون بنیاد خیریه الغرافه آمده است که در کنار کمک‌های مواد غذایی، آن‌ها بیشتر روی اعمار مدارس، شفاخانه‌ها، کشاورزی، حفاظت از حیوانات وحشی و سایر پروژه‌های دیگر تمرکز دارند.

معاون بنیاد خیریه الغرافه گفته است که دولت قطر در این شرایط سخت کرونایی در کنار دولت و مردم افغانستان قرار می‌گیرد و روند کمک‌های خود را ادامه می‌دهد.

میدان هوایی فراه و یک مرکز آموزشی برای دیپلمات‌ها در وزارت خارجه، به کمک بنیاد الغرافۀ دولت قطر ساخته شده و این بنیاد نیز قصد دارد تا ساخت یک شهرک مسکونی را در شهر کابل آغاز کند.

پیش از این، بنیاد الغرافه دولت قطر به‌منظور مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان، تجهیزات طبی را به ارزش بیش از یک‌میلیون دالر کمک کرد. ارزش‌ کمک طبی این بنیاد که یک‌میلیون و ۳۰۰هزار دالر امریکایی می‌شد، تجهیزات طبی را از یک شرکت آلمانی خریداری نمود.

تجهیزات طبی شامل پنج‌پایه ماشین پی‌سی‌آر، هفت‌پایه ماشین ونتیلاتور، شش‌پایه ماشین اکسیجن، ده ماشین سکشن، یک ماشین اکسری، کیت‌های تخشیصیه ویروس کرونا و ده‌ها قلم تجهیزات و اجناس مورد نیاز مبارزه با این ویروس می‌شود.

بنیاد خیریه الغرافه به خانواده سلطنتی قطر تعلق دارد که هفت‌سال پیش توسط شیخ علی ا‌بن عبدالله آل ثانی ایجاد شده بود. این نهاد از پنج‌سال بدین‌سو، در ساخت و ساز افغانستان و تطبیق پروژه‌های ساختمانی در خصوص آموزش، کشاورزی و صحی مصروف کار است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا