خبر

«هنوز اعطای مارشالی نهایی نیست»

هم‌زمان با تداوم مذاکرات میان نمایندگان ریاست‌جمهوری و تیم ثبات و همگرایی، یک عضو سابق تیم دولت‌ساز به روزنامه راه مدنیت می‌گوید: بحث اعطای مارشالی به آقای دوستم نهایی نیست.

راه مدنیت: این منبع می‌افزاید: بحث اعطای مارشالی به آقای دوستم نهایی نیست و احتمال می‌رود تعدادی از بزرگان قوم اوزبیک وارد ساختار حکومت شوند.

منبع هم‌چنین در مورد داکتر عبدالله می‌گوید: آقای عبدالله با پذیرفتن ریاست شورای عالی مصالحه با ریاست‌جمهوری کنار خواهد آمد.

این منبع همچنان بیان می‌کند که این شورا بیشتر از دو معاون خواهد داشت و معاونان آقای عبدالله به‌حیث معاونان شورای مصالحه گماشته خواهند شد.

اطلاعاتی‌که در اختیار روزنامه راه مدنیت قرار گرفته، نشان می‌دهد که شورای مصالحه دارای کمیته رهبری و مجمع عمومی می‌باشد؛ تمام موضوعات در مجمع عمومی مورد بحث قرار می‌گیرد و بعد از نتیجۀ بحث‌ها، فیصله نهایی را شورای ملی خواهد کرد.

طبق این اطلاعات، وزارت دولت در امور صلح به دبیرخانۀ شورای مصالحه تغییر نقش خواهد داد و هیأت مذاکره‌کننده نیز از آدرس این شورا کار خواهد کرد.

هم‌چنین این اطلاعات نشان می‌دهد: افراد آقای عبدالله در کابینه حضور نداشته و خود وی عضو شورای امنیت نخواهد بود. در عین حال آقای عبدالله در عزل و نصب حکومتی، صلاحیت ندارد.

بر بنیاد این اطلاعات، فقط برخی از افراد مربوط به آقای عبدالله عضو کابینه خواهند بود، اما در تعیینات و سطوح دیگر حکومت صلاحیت نخواهد داشت.

تا هنوز تاریخ دقیق امضای موافقت‌نامه میان این دو تیم نهایی نشده است؛ زیرا گفته می‌شود که تیم ثبات و همگرایی بر وزارت‌های داخله و خارجه تأکید دارند، اما در این مورد تاهنوز توافقی حصول نشده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا