خبر

ارگ: جامعه جهانی باید حمله‌های طالبان را محکوم کند

به‌دنبال تشدید حملات اخیر گروه طالبان، ارگ ریاست‌جمهوری از جامعه جهانی خواست این حملات و خشونت‌های طالبان را محکوم کند.

راه مدنیت: صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری، دوشنبه‌شب (۲۲ ثور) در توییتی نوشت: در حالی‌که افغانستان به‌سختی در برابر ویروس همه‌گیر کرونا مبارزه می‌کند، طالبان با انجام حمله‌های دهشت‌افگنانۀ‌شان، به افزایش خشونت‌ها در ماه رمضان ادامه می‌دهند.

سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری تأکید کرد که حمله‌های اخیر گروه طالبان بیان‌گر پافشاری این گروه به ادامه جنگ و افغان‌کشی در افغانستان است؛ انتظار می‌رود تا جامعۀ جهانی با شدیدترین الفاظ، این حمله و خشونت‌های طالبان را محکوم کند.

پیش از این، وزارت دفاع ملی گفته بود که حمله طالبان در ولسوالی علی‌شینگ ولایت لغمان عقب زده شده و تلفات سنگینی به این گروه وارد شده است، اما شماری از منابع به رسانه‌ها گفته‌اند که در این حمله طالبان، تلفات زیادی به نیروهای ارتش وارد گردیده است.

بر بنیاد گزارش‌های منتشرشده، حدود ۲۷ سرباز اردوی ملی در حمله طالبان بر یک کاروان این نیروها در ولسوالی علی‌شینگ لغمان جان باخته و چندین موتر این نیروها تخریب شده‌اند. گفته می‌شود که  ۹سرباز اردوی ملی نیز ناپدید شده‌اند.

طی دو ماه اخیر، گروه طالبان نه تنها خشونت‌ها را در شمال کشور افزایش داده؛ بل میزان خشونت‌ها را در شرق کشور نیز بالا برده است.

 این گروه در شرایطی به تشدید خشونت‌ها روی می‌آورد که از یک طرف روند آزادی زندانیان طرف‌های جنگ جریان دارد و از طرف دیگر، باید برای رفتن به مذاکرات بین‌الافغانی آمادگی بگیرند.

به‌تازگی، شورای امنیت ملی افغانستان بار دیگر اعلام کرد که تداوم این خشونت‌ها از سوی طالبان، مانع اصلی در روند صلح خواهد بود.

جاوید فیصل؛ سخنگوی شورای امنیت ملی روز دوشنبه گفت: طالبان نشان داده‌اند که هیچ‌گونه اراده‌یی برای صلح ندارند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا