خبر

جان‌باختن ۴۶۹فرد ملکی در دوو‌نیم ماه گذشته به‌دست طالبان

یافته‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نشان می‌دهد که در دوونیم ماه گذشته، جنگ‌جویان گروه طالبان ۴۶۹فرد ملکی را کشته و ۹۴۸فرد ملکی دیگر را زخمی کرده‌اند.

راه مدنیت: بر اساس یافته‌های سکتور امنیتی و دفاعی کشور که امروز چهارشنبه (۲۴ثور) با روزنامه راه مدنیت شریک ساخته شده، پس از امضای توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان، گروه طالبان ۳۷۱۲حملۀ تروریستی علیه نیروهای امنیتی و افراد ملکی انجام داده‌اند.

بر اساس این یافته‌ها، در حملات گروه طالبان علاوه بر تلفات نظامیان، تعداد ۴۶۹فرد ملکی جان باخته و ۹۴۸فرد ملکی دیگر زخمی شده‌اند.

با این حال و با توجه به این‌که نیروهای دفاعی و امنیتی بر اساس هدایت رییس‌جمهور غنی در حالت دفاعی قرار داشتند؛ اما این یافته‌ها نشان می‌دهد که به‌منظور دفاع و حفاظت از جان و مال مردم، ۱۵۹۳ عملیات دفاعی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی جهت رفع تهدیدهای گروه طالبان راه‌اندازی شده است.

طبق یافته‌های نهادهای امنیتی و دفاعی، در عملیات نیروهای امنیتی، ۲۱۳۴جنگ‌جوی طالب کشته و ۱۶۹۱جنگ‌جوی دیگر زخمی شده‌ و در این میان، ۱۷۳تن دیگرشان بازداشت شده‌اند.

جنگ‌جویان طالبان پس از ماه حمل سال جاری، خشونت‌ را در شمال، شمال‌ شرق و اخیرا در شرق افغانستان افزایش داده‌اند و در حملات اخیر این گروه در ولایت‌های ننگرهار، کابل، لغمان و بلخ، شمار زیادی از نیروهای ملکی و امنیتی جان باخته‌اند.

هم‌زمان با تشدید این خشونت‌ها و به‌ویژه پس از دو حمله تروریستی در ولایت‌های کابل و ننگرهار، رییس‌جمهور غنی به نیروهای امنیتی دستور داد که از حالت دفاعی به حالت تهاجمی قرار گیرند.

قابل یادآوری است که حمله‌های اخیر طالبان با واکنش‌های گسترده مردمی مواجه شده و خشم اکثریت مردم را برافروخته است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا