خبر

از سرگیری حملات هوایی نیروهای امریکایی علیه طالبان

مقام‌های امریکایی اعلام کردند که نیروهای امریکایی در افغانستان، حملات هوایی را علیه طالبان از سر گرفته‌اند.

راه مدنیت: سونی لگیت، سخنگوی نیروهای امریکایی شام روز جمعه (۱۶جوزا) در تویتی گفته است که نیروهای امریکایی حملات هوایی خود را در ولایت‌های کندهار و فراه آغاز کردند.

سخنگوی نیروهای امریکایی گفته که این حملات از روز پنج‌شنبه و جمعه از سر گرفته شده است.

به گفتۀ سخنگوی نیروهای امریکایی، این نیروها به روز پنج‌شنبه، ۲۵جنگ‌جوی طالب را در ولایت فراه مورد هدف حمله هوایی قرار داد.

او افزوده که نیروهای امریکایی، زمانی حمله هوایی را در ولایت فراه سازمان‌دهی کردند که جنگ‌جویان طالب مصروف راه‌اندازی یک حملۀ هماهنگ‌شده بر پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان در این ولایت بودند.

سونی لگیت همچنان گفت که پس از چاشت روز جمعه (۱۶ جوزا) نیروهای امریکایی، حمله دیگر هوایی را بر جنگ‌جویان این گروه در ولایت قندهار انجام داد.

سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان با اشاره به امضای توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان گفته است:«بر اساس توافقنامهٔ امریکا-طالبان، یک بار دیگر تصریح می‌کنیم: تمام جوانب باید خشونت را کاهش داده و اجازه دهند روند صلح به پیش برود.»

پس از اعلام‌ آتش‌بس از سوی طالبان و حکومت افغانستان در جریان روزهای عید سعید فطر، این نخستین حملات هوایی امریکایی‌ها علیه طالبان در افغانستان است.

پیش از این، در آخرین مورد نیروهای امریکایی در ولایت هلمند، یک تجمع بزرگ طالبان را مورد حمله هوایی قرار داد که شمار زیادی از افراد این گروه کشته شدند.

به دنبال افزایش خشونت‌ها از سوی جنگ‌جویان طالب، مقام‌های امریکایی هشدار داده بودند که در صورت عدم کاهش خشونت‌ها، طالبان سرکوب خواهند شد.

گروه طالبان، تاهنوز در خصوص آغاز حملات هوایی نیروهای امریکایی علیه جنگ‌جویان این گروه، ابراز نظری نکرده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا