گزارش

نماینده ملکی ناتو: حملات طالبان مانع آغاز مذاکرات بین‌الافغانی شده است

همزمان با افزایش حملات تروریستی جنگجویان طالبان در بخش‌هایی از کشور، نماینده ملکی ناتو، این حملات را مانع آغاز مذاکرات بین‌الافغانی عنوان کرد.

راه مدنیت: «استیفانو پونتی» در یک پیام کوتاه ویدیویی گفته است که او با «اسکات میلر» فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان، سرمنشی عمومی و دیگر مقام‌های این سازمان درباره موضوعات امنیتی این کشور گفتگو کرده است.

به گفتهٔ نماینده ملکی ناتو در افغانستان، افزایش حملات جنگجویان طالبان علیه نیروهای امنیتی، بزرگ‌ترین مانع آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است.

او از طالبان خواست به‌منظور پیشرفت در روند صلح، خشونت‌های خود را کاهش دهند.

نماینده ملکی ناتو، با بیان این‌که حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی قابل ‌قبول نیست، تأکید کرد که طالبان باید هرچه زودتر با قطع خشونت‌ها، وارد گفتگوهای صلح شوند.

استیفانو پونتی، گزارش مفصلی از وضعیت امنیتی افغانستان به شورای مرکزی ناتو ارایه کرد. گفتنی است که رهبری ناتو بار دیگر از نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور اعلام حمایت کرد.

بااین‌همه، براساس آخرین گزارش هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) طی شش ماه اخیر نزدیک به ۲۰حمله تروریستی علیه نیروهای امنیتی و افراد ملکی در افغانستان انجام شده است و درنتیجه این حملات، بیش از ۸۰۰غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، نیمی از این حملات را به گروه طالبان نسبت داده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا