خبر

رییس‌جمهور: «اجماع جهانی برای ختم جنگ افغانستان وجود دارد»

محمداشرف غنی؛ رییس‌جمهوری کشور می‌گوید: درحال حاضر اجماع جهانی برای ختم جنگ افغانستان به وجود آمده است و حمایت کشورهای منطقه و همسایه‌ برای اجماع قوی و منطقوی، افغانستان را برای رسیدن به اهداف صلح، کمک خواهد کرد.

راه مدنیت: ارگ ریاست‌جمهوری، امروز سه‌شنبه (۱۷سرطان) اعلام کرد: در نشستی‌ که در ارگ ریاست‌جمهوری برگزار شد، رییس‌جمهور طی سخنانی به ختم جنگ و حفظ ارزش‌های ۱۹سال اخیر، تأکید کرد.

رییس‌جمهور همچنین افزود: اجماع جهانی برای ختم جنگ وجود دارد، حمایت کشورهای منطقه و همسایه برای اجماع قوی منطقوی، این کشور را برای رسیدن به اهداف صلح کمک می‌کند.

محمداشرف غنی ادامه داد: «آتش‌بس را پیشنهاد و هیأت همه‌شمول مذاکره‌کننده را ایجاد کردیم و همچنان شورای عالی مصالحه ملی را به میان آوردیم و اجماع قوی ملی در این خصوص ایجاد گردید.»

او تصریح کرد که اهداف روند صلح این است تا افغانستان مستقل، دموکراتیک، متحد در صلح با خود، با منطقه و جهان و با حفظ ارزش‌های ۱۹سال گذشته باشد.

گفتنی‌ست حکومت افغانستان در هفتۀ جاری، میزبان سه نشست منطقه‌یی و جهانی می‌باشد. تاکنون دو نشست از طریق کنفرانس ویدیویی برگزار شده و قرار است نشست سوم روز پنج‌شنبۀ هفته جاری برگزار شود.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا