خبر

از حملهٔ انتحاری بر شفاخانهٔ «مولاعلی» و یکی از رسانه‌ها جلوگیری شد

امنیت ملی خبر می‌دهد که نیروهای قطعات خاص این ریاست در یک عملیات هدفمند از دو حملهٔ انتحاری بر شفاخانهٔ «مولاعلی» و یکی از رسانه‌ها در شهر کابل جلوگیری کردند.

راه مدنیت: این ریاست، امروز (سه‌شنبه ۱۷سرطان) با انتشار اعلامیه‌یی گفته است که نیروهای قطعات خاص امنیت ملی در یک عملیات پیچیده و هدفمند، دو عامل انتحاری شاخه خراسان گروه داعش را از شهر کابل بازداشت کردند.

در اعلامیهٔ این ریاست آمده است: «ریاست عمومی امنیت ملی در ادامه عملیات خاص خود برای شناسایی و از بین بردن هسته‌های مرکزی و شهری گروه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، دو عامل انتحاری که قصد حمله بالای مراکز صحی و رسانه‌یی کشور را داشتند، بازداشت کرد.»

براساس این اعلامیه، لطف‌الله فرزند عبداللطیف، مشهور به خراسانی و احمدالله فرزند ضیاءالدین از باشندگان ولسوالی شکردره ولایت کابل قصد داشتند حملات انتحاری را بر شفاخانهٔ مولاعلی در گولایی دواخانه و یکی از رسانه‌ها در شهر کابل انجام دهند.

بر اساس معلومات ریاست عمومی امنیت ملی، این دو فرد انتحاری به دعوت سه تن به نام‌های احمد، ابوعمر و خیبر به گروه داعش جذب شده‌اند.

سه عضو گروه تروریستی داعش عملیات انتحاری بر مراکز صحی و رسانه‌یی یادشده را طراحی و دو تن دیگر از آن‌ها -که از باشندگان ولسوالی شکردره هستند- مسوول انجام آن بودند.

ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید که عملیات‌های هدفمند برای سرکوبی گروه‌های تروریستی و نابودی هسته‌های شهری آن‌ها، همچنان ادامه خواهد داشت.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا