خبر

تاکید بر مذاکرات بین‌الافغانی؛ محور گفتگوی غنی و مشاور امنیت ملی امریکا

محمداشرف غنی، رییس‌جمهور افغانستان شام روز (جمعه ۲۷سرطان) با «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی امریکا گفتگوی تلیفونی گفتگو کرد.

راه مدنیت: ارگ ریاست‌جمهوری با انتشار اعلامیه‌یی گفته که در گفتگوی تلیفونی رییس‌جمهور غنی با مشاور امنیت ملی امریکا، داکتر عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی نیز حضور داشته است.

بر اساس اعلامیه ارگ ریاست‌جمهوری، رابرت اوبراین به رییس‌جمهور غنی گفته که امریکا از افغانستان متحد، مستقل، دموکرات و واحد حمایت می‌کند تا این کشور برای بار دیگر مکان امنی برای تروریسم نشود.

طبق این اعلامیه، رییس‌جمهور غنی و مشاور امنیت ملی امریکا به آغاز هرچه زودتر گفتگوهای بین‌الافغانی تاکید کردند.

کابل و واشنگتن بار دیگر نگرانی‌های خود را از افزایش خشونت‌ها توسط طالبان ابراز کردند. مقام‌های طرفین در این گفتگوی تلیفونی تاکید کردند که باید به‌منظور برقراری صلح پایدار این خشونت‌ها متوقف شود.

پس از افزایش خشونت‌ها توسط طالبان، این دومین‌باری است که طی یک هفته اخیر مقام‌های ارشد امریکا با مقامات ارشد حکومت افغانستان بحث و گفتگو می‌کنند.

در اوایل هفته گذشته، جنرال مک کینزی، قوماندان ستاد فرماندهی مرکزی امریکا در سفرش به کابل با رییس‌جمهور غنی دیدار کرده بود. او در این سفر به نمایندگی از حکومت امریکا اعلام کرد که حمایت و پشتیبانی واشنگتن از دولت افغانستان همچنان ادامه خواهد داشت.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا