خبر

افزایش جرایم جنایی و هشدار وزارت داخله به مقام‌های پولیس

معین ارشد وزارت داخله در کنفرانسی ویدیویی اعلام کرد: هر مقام پولیس که در انجام مسوولیت‌های خود غفلت کند، از وظیفه برکنار خواهد شد.

راه مدنیت: عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت داخله، امروز چهارشنبه (اول اسد) در کنفرانسی ویدیویی با مسوولان امنیتی ولایت بلخ، گفت که باید تلاش‌های بیشتری برای تامین امنیت مردم و کاهش جرایم صورت گیرد.

معین ارشد امنیتی وزارت داخله به‌صراحت بیان کرد که شهروندان از افزایش جرایم جنایی در شهرها به‌ویژه ولایت بلخ شکایت دارند و نیاز است که وضعیت موجود امنیتی با همکاری مردم تغییر کند.

او خطاب به مسوولان پولیس هشدار داد: هر مقام پولیس ‌که در انجام مسوولیت‌های خود غفلت کند توسط رهبری وزارت داخله سبک‌دوش خواهد شد.

بااین‌همه، به‌تازگی حکومت افغانستان طرح میثاق امنیتی را در ولایت‌ها روی دست گرفته است؛ طبق این طرح، نیروهای امنیتی با همکاری مردم برای سرکوب مجرمان اقدام می‌کنند.

برنامه میثاق امنیتی، هم‌اکنون در شماری از شهرهای افغانستان به‌ویژه کابل و بلخ در حال اجراست. در تازه‌ترین مورد نیروهای امنیتی با همکاری مردم، ده قاچاق‌بر مواد مخدر و دو پولیس را از شهر کابل بازداشت کرده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا