خبر

بررسی مصارف بودجه اختصاصی مبارزه با کرونا در تمام ولایات

رییس‌جمهور غنی با دریافت گزارش ادارۀ بازرسی ریاست‌جمهوری، به این نهاد دستور داد که تمامی مصارف بودجه اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا در ۳۴ولایت کشور بررسی شود.

راه مدنیت: ارگ ریاست‌جمهوری با نشر اعلامیه‌یی گفت که رییس‌جمهوری عصر روز شنبه (۴اسد) یافته‌های ادارۀ بازرس را در خصوص شکایت از چگونگی مدیریت و مصرف منابع مبارزه با ویروس کرونا را دریافت کرده است.

رییس‌جمهور غنی، ضمن تأکید به بلندبردن ظرفیت ادارۀ بازرسی، از نهادهای عدلی و قضایی خواست تا در رابطه به گزارش‌هایی‌که حالت جرمی دارد، دخیل شوند.

رییس‌جمهور به صراحت افزود: در هر جایی ‌که فساد تثبیت گردد، لوی‌سارنوالی وظیفه دارد آن را مورد بررسی جدی قرار دهد. او همچنان ادامه داد: اگر مدیریت ضعیف و اتهام ضایع شدن منابع بالای آنانی ‌که در قسمت عملی کردن برنامه‌های مبارزه با ویروس کرونا وظیفه دارند، ثابت گردد مورد تعقیب عدلی و قضایی قرار خواهند گرفت.

در اعلامیه ارگ آمده است: «وی به ادارۀ عالی بررسی دستور داد تا یک تفتیش سرتاسری در رابطه به کمک های تخصیص شدۀ مبارزه با ویروس کرونا برای ولایات را انجام دهد و ادارات ولایتی و وزارت مالیه مکلفند تا گزارش مصارف بودجه‌های اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا را به ادارۀ بازرس در ۲۴ ساعت آینده ارایه نمایند.»

ارگ ریاست‌جمهوری در این اعلامیه گفت که رییس‌جمهور به ادارۀ بازرس هدایت داده تا چگونگی استخدام کارمندان صحی و ضایع شدن منابع اختصاص‌یافته به خاطر مبارزه با کرونا را تفتیش سراسری کند و نیز هر شفاخانۀ کوید۱۹، پلان مصرف و نیازمندی‌های خود را ارایه کند تا موارد ضایع‌شده و اجراأت نادرست روشن شود.

طبق اعلامیه ارگ ریاست‌جمهوری، آقای غنی خاطرنشان کرده که بازی با سرنوشت ملت عواقب خطرناک دارد، کسانی‌که از پول اختصاص‌یافته به خاطر مبارزه با ویروس کرونا سوءاستفاده کرده‌اند، مورد پی‌گرد قانونی قرار خواهند گرفت.

رییس‌جمهور غنی در حالی دستور بررسی مصارف بودجه اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا را صادر می‌کند که بر اساس یافته‌های ابتدایی ادارۀ بازرس ریاست‌جمهوری، در نحوه مصرف این بودجه فساد صورت گرفته است.

غزال حارس، رییس اداره بازرس، روزشنبه (۴اسد) در یک نشست خبری گفت که از بودجه اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا خریداری‌های غیرضروری و غیرمرتبط چون تخت‌خواب و موبایل خریداری شده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا