اسلایدشوجهانورزش

نفرین از پنج‌سال پیش

مصطفی هزاره

او در روزگاری همسرش را تنها گذاشت که به قول طرفداران رئال مادرید، دشمن حتا در این وضعیت خنجر نخواهد زد. در جنوری ۲۰۱۵ رونالدوی پرتگالی، سومین توپ طلای دوره ورزشی‌اش را دریافت می‌کرد. او در این مراسم تلاش می‌کرد که لبخند بزند و شادی را به دوست‌دارانش هدیه بدهد، اما حتا نزدیک‌ترین دوستان او هم نمی‌فهمیدند که پشت این لبخند تلخ، مردی ناراحت ایستاده است.

تنها کسی که او را در آن لحظه می‌فهمید، همان کسی است که از کودک یتیم شهر مادیرا ستارۀ بی‌بدیل ساخت و به او رمز جنگیدن و ایستادن در برابر رقیبان را آموخت. کسی که برای کریستن کوچک هم پدر بود و هم مادر، و او را طوری بزرگ کرده بود که هیچ‌گاه در پیشگاه رقیبانش قامتش خم نشود.

رونالدو شب ۱۲ جنوری سال ۲۰۱۵ جایزه توپ طلای سال ۲۰۱۴ را از رقیب ارجنتاینی‌اش برد. چند روز پس از این شادی، او با انتشار پستی در انستاگرامش خبر جدایی‌ از همسر و مادر پسرش ایرینا شایک را اعلام کرد.

این خبر دلیلی شد برای هجوم رسانه‌ها به دنیای شخصی رونالدو. ایرینا شایک یا ایرینا شیخ السلاموا، مدل تاتاری روسی که عمده شهرتش را مدیون رونالدو بود، او را در میانه فصل‌های فوتبالی تنها گذاشت.

اتفاقی که باعث شد برای مدتی، قدرت تمرکز رونالدو در میدان بازی تقلیل برود و او درگیر مسائل حاشیه‌یی و همچنان روحی و روانی شود. همین مورد هم تبدیل به کمکی برای لیونل مسی رقیب او شد و در مراسم توپ طلای ۲۰۱۶ رونالدو با اختلافی زیاد رقابت توپ طلا را به مسی واگذاشت.

هیچ کس نمی‌توانست ذهن و دنیای رونالدو را جمع و جور کند. او هم خوب بازی می‌کرد و هم خوب گل می‌زد، بیشتر از هر بازیکن دیگری در رئال مادرید، اما چیزی کم داشت؛ انگیزه و روحیه بالایی که در چهره او همیشه مشخص بود و به هم‌تیمی‌ها و حتا رقیبانش منتقل می‌شد و فوتبال را از رقابتی ساده به دنبال توپ، به میدان جنگی تمام‌عیار تبدیل می‌کرد.

تنها کسی که توانست او را از این مخمصه نجات دهد، کسی بود که او را به وجود آورده بود. مادر رونالدو که بیش از هرکسی در این کره خاکی او را می‌شناخت، ترجیح داد پسرش چندماه شکست را بچشد تا بتواند دوباره دلیلی تازه برای مبارزه پیدا کند. و این‌گونه نیز شد، او فرد تازۀ را به زندگی‌اش آورد. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ رونالدو با اختلاف و امتیاز بسیار زیادی نسبت به دیگران به واسطه بازی درخشانش توپ طلا را برد.

جدایی رونالدو و ایرینا شایک در اوج حساسیت‌های فوتبالی و دوره تاخت و تاز دو اسطوره فوتبال و در روزگار پادشاهی آنان به مزاج طرفداران رونالدو خوش نخورد و ایرینا به نفرینی ابدی دچار شد.

هشتگ NO Ronaldo no like از همان روزگار در هر جا که نام، تصویر و خبری از ایرینا شایک باشد، توسط طرفداران رونالدو نوشته می‌شود. حتا با اینکه پنج‌سال از جدایی آن‌ها می‌گذرد و رونالدو پس از آن با ازدواج مجدد و جوایز به دست‌آمده فوتبالی‌اش آن حادثه را کاملا فراموش کرده است، هنوز این هشتگ و این کلمات با نام ایرینا شایک در فضای مجازی وجود دارد و به نظر می‌رسد حداقل تا چند سال آینده هم از بین نرود.

این اتفاق تاثیر منفی بسیار زیادی بر شهرت این مدل از فردی محبوب به فردی منفور دارد. هرچند ایرینا نیز پس از جدایی با بردلی کوپر، بازیگر محبوب و یکی از جذاب‌ترین مردان جهان به انتخاب مجله پیپل ازدواج کرد، اما شهرت و محبوبیت بردلی هم نتوانست جلو روند رو به سقوط این مدل را بگیرد.

حالا که همه چیز تمام شده، رونالدو این بار به پیشنهاد مادرش با جورجینا رودریگز مدل اسپانیایی جوان ازدواج کرد. زنی که با رونالدو هنگامی که فروشنده لباس بوده آشنا شده است. برخی می‌گویند که دلیل آشنایی این دو فرد مادر رونالدو در همان روزگار یاد شده بوده است. ترفندی که مادرش به کار برد تا پسرش را از هیاهوی حاشیه خبری و روحی ایرینا نجات بدهد.

رونالدو و جورجینا رودریگز

ایرینا هم از بردلی جدا شده و درگیر و دار قصه‌یی تازه است، اما بسیاری از طرفداران پر و پا قرص رونالدو هنوز این حادثه را فراموش نکرده‌اند. آن‌ها هنوز روزگاری را به یاد می‌آورند که ستاره جوان‌شان برای مدتی در میدان خوب بازی نمی‌کرد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا