خبر

بازداشت گستردۀ مجرمان در کابل

مسوولان وزارت داخله می‌گویند: با تطبیق برنامهٔ میثاق امنیتی، طی سه هفته گذشته ۹۰قاچاق‌بر مواد مخدر و ۹۳تروریست به‌شمول جنگجویان طالبان، شبکهٔ حقانی و داعش از شهر کابل بازداشت شده‌اند.

راه مدنیت: طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله ظهر امروز دوشنبه (۶اسد) در نشستی خبری گفت: در بیست‌ویک روز گذشته، ۳۱عملیات هدفمند مشترک نیروهای امنیتی در بخش‌های مختلف شهر کابل راه‌اندازی و براثر آن، ۹۳تروریست بازداشت شده‌اند.

به گفتهٔ سخنگوی وزارت داخله، در میان بازداشت‌شدگان، ۴۲جنگجوی طالبان، ۱۲جنگجوی داعش و یک تن از شبکه حقانی شامل هستند.

طارق آرین همچنین گفت که در این عملیات، ۸۹میل اسلحه، ۲۱بمب دستی، ۲واسکت انتحاری و ۵۰حلقه ماین به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در همین حال، سخنگوی وزارت داخله گفت که براساس طرح میثاق امنیتی، ۳۰عملیات علیه باندهای مواد مخدر کابل راه‌اندازی شد و به‌دنبال این عملیات ۹۰قاچاق‌بر مواد مخدر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

طارق آرین افزود که درنتیجه این عملیات ۱۸قاچاق‌بر بزرگ مواد مخدر، ۳۰قاچاق‌بر متوسط و ۴۲تن از خرده‌فروشان مواد مخدر از سطح شهر کابل بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده‌اند.

همچنین سخنگوی وزارت داخله از بازداشت ۲۶نیروی امنیتی به اتهام فساد اداری، اخاذی و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی خبر داد. به گفته وی در میان بازداشت‌شدگان، قوماندان کندک دروازه‌های کابل و سه مامور جنایی پولیس شامل هستند.

مسوولان وزارت داخله می‌گویند که با اجرای طرح میثاق امنیتی، میزان ناامنی‌ها و سطح جرایم در شهر کابل کاهش یافته یافت.

به گفتهٔ سخنگوی این وزارت، طبق این طرح ۷۰میثاق امنیتی با شهروندان کابل در بخش‌های مختلف پایتخت امضا شده و طی این سه هفته، تاکنون هیچ‌گونه رخداد جرمی صورت نگرفته است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا