خبر

تأکید حمدالله محب برای رسیدگی به «چهار محور مهم توسعه»

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی در نشست صلح و توسعه، تاکید کرد برای توسعه افغانستان باید به چهار محور اساسی رسیدگی شود.

راه مدنیت: بعدازظهر دوشنبه (۶اسد) نشست صلح و توسعه با حضور مقام‌های داخلی و خارجی توسط حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی در ارگ ریاست‌جمهوری گشایش یافت.

در افتتاحیه این نشست، آقای حمدالله محب رسیدگی به چهار محور اساسی مهم در راستای توسعه افغانستان را موضوع بحث قرار داد. زنده ‌نگه‌داشتن نقش تاریخی افغانستان در امور تجاری، تقویت ساختارهای حکومتی و سازمان‌ها، استفاده از منابع طبیعی برای خودکفایی و تنظیم پالیسی خارجی از مواردی است که به اعتقاد آقای محب، باید به آن‌ توجه و رسیدگی شود.

به گفته مشاور شورای امنیت ملی، صلح یکی از شروط اساسی برای توسعه است؛ ولی باید فواید توسعه برای دست‌یابی به خودکفایی به‌صورت یکسان برای تمام افراد جامعه توزیع شود.

او با اشاره به بحران فراگیر ویروس کرونا در افغانستان، تصریح کرد که باید چهار محور اساسی مطرح‌شده باتوجه به کویید۱۹ و همچنین وضعیت کنونی جهان تنظیم شود.

کابل، این روزها میزبان چندین نشست منطقه‌یی و جهانی درباره تامین صلح پایدار بوده است. دوشنبه (۶اسد) نشست ویدیویی چهارجانبه‌یی میان وزرای خارجه افغانستان، پاکستان، چین و نیپال برگزار شد.

در این نشست، وزرای خارجه چهار کشور خواستار برقراری آتش‌بس در افغانستان شدند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا