خبر

تجاوز به یک کودک هفت‌ساله در فاریاب

مسوولان کمیسیون مستقل حقوق بشر در ولایت فاریاب می‌گویند: حوالی ساعت پنج عصر روز شنبه (۱۸اسد) یک سرباز اردوی ملی به یک دختر هفت‌ساله در ولسوالی «بلچراغ» این ولایت تجاوز جنسی کرده است.

راه مدنیت: ذبیح‌الله جواد، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر در فاریاب لحظاتی پیش به روزنامه راه مدنیت گفت که به دختر هفت‌ساله‌یی توسط فردی به‌نام محمدبابر، سرباز اردوی ملی در ولسوالی «بلچراغ» تجاوز جنسی شده است.

براساس اظهارات رییس کمیسیون حقوق بشر فاریاب، به این دختر هفت‌ساله زمانی تجاوز جنسی شد که برای آوردن آب آشامیدنی از منزل خارج شده بود. محمدبابر هنگام بازگشت این دختر به خانه، به وی تجاوز کرده است.

به گفته ذبیح‌الله جواد، این سرباز اردوی ملی باشنده اصلی ولایت سرپل و از تولی دوم و کندک ششم لوای اول اردوی ملی است و مسوولان محلی پس از اطلاع از این رویداد، وی را بازداشت و زندانی کرده‌اند.

جواد همچنین افزود که در حال حاضر باشندگان ولسوالی بلچراغ از وقوع این رویداد خشمگین شده و دست به تظاهرات زده‌اند.

باشندگان مرکز ولسوالی بلچراغ از مسوولان محلی فاریاب خواستار تحویل‌دهی این سرباز اردوی ملی هستند؛ ولی مسوولان امنیتی گفته‌اند که متهم بازداشت و به نهادهای ذی‌ربط سپرده شده است.

رییس کمیسیون حقوق بشر ولایت فاریاب با ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ علیه کودکان در این ولایت، می‌گوید که کودکان فاریابی از مصونیت لازم برخوردار نیستند.

بر بنیاد گزارش‌ها، طی هشت ماه گذشته ۲۵مورد خشونت حاد علیه کودکان در ولایت فاریاب ثبت شده که پنج مورد آن تجاوز جنسی است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا