صالح: حمله بر کوفی کار طالبان است

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری در واکنش به حمله تروریستی علیه فوزیه کوفی، می‌گوید که این حمله طالبان ضدانسانی و تروریستی است.

راه مدنیت: معاون اول ریاست‌جمهوری، صبح امروز یک‌شنبه (۲۶اسد) در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته که اگر دست این گروه به تیم هیات مذاکره‌کننده برسد، همین امروز تیرباران و یا در یک عمل انتحاری نابود می‌کند.

صالح در ادامه نوشته است: «خبث درونی طالب و دشمنی این گروه با ملت افغانستان خارج از تصور است. از دید آن‌ها جامعه دو قشر دارد طالب و مابقی که باید از طالب اطاعت کنند.»

معاون اول ریاست‌جمهوری با بیان این‌که طالبان تنها با موعظه صلح‌پذیر نمی‌شوند، بیان کرد: «تا زمانی که این تفکر قرون‌وسطایی در ذهن آن‌ها کم‌رنگ می‌شود و از بین می‌رود، زمان زیاد نیاز است. تدابیر شدید و عمیق نظامی و امنیتی ما را به صلح نزدیک می‌سازد.»

فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده حکومت افغانستان روز جمعه (۲۴اسد) در مسیر شاهراه کابل – پروان در ولسوالی قره‌باغ کابل توسط افراد مسلح ناشناس مورد حمله قرار گرفت و زخم سطحی برداشت.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته است؛ اما امرالله صالح، این رویداد را به طالبان نسبت می‌دهد.

حمله بر کوفی با واکنش‌های ملی و بین‌المللی مواجه شده است. زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، کوفی را مدافع قوی زنان افغان دانسته و تاکید کرد که باید هرچه زودتر مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

یک نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید
  • من با نظریات چریک کوه تلویزون ناصالح موافق نه بوده معشوقه شان در زدوخورد فی مابین لندغران بدخشی وپنجشیری زخم برداشته وبرای مشهور شدن وممانعت از پروسه خبر ساز شده