خبر

صالح: حمله بر کوفی کار طالبان است

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری در واکنش به حمله تروریستی علیه فوزیه کوفی، می‌گوید که این حمله طالبان ضدانسانی و تروریستی است.

راه مدنیت: معاون اول ریاست‌جمهوری، صبح امروز یک‌شنبه (۲۶اسد) در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته که اگر دست این گروه به تیم هیات مذاکره‌کننده برسد، همین امروز تیرباران و یا در یک عمل انتحاری نابود می‌کند.

صالح در ادامه نوشته است: «خبث درونی طالب و دشمنی این گروه با ملت افغانستان خارج از تصور است. از دید آن‌ها جامعه دو قشر دارد طالب و مابقی که باید از طالب اطاعت کنند.»

معاون اول ریاست‌جمهوری با بیان این‌که طالبان تنها با موعظه صلح‌پذیر نمی‌شوند، بیان کرد: «تا زمانی که این تفکر قرون‌وسطایی در ذهن آن‌ها کم‌رنگ می‌شود و از بین می‌رود، زمان زیاد نیاز است. تدابیر شدید و عمیق نظامی و امنیتی ما را به صلح نزدیک می‌سازد.»

فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده حکومت افغانستان روز جمعه (۲۴اسد) در مسیر شاهراه کابل – پروان در ولسوالی قره‌باغ کابل توسط افراد مسلح ناشناس مورد حمله قرار گرفت و زخم سطحی برداشت.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته است؛ اما امرالله صالح، این رویداد را به طالبان نسبت می‌دهد.

حمله بر کوفی با واکنش‌های ملی و بین‌المللی مواجه شده است. زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، کوفی را مدافع قوی زنان افغان دانسته و تاکید کرد که باید هرچه زودتر مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

  1. من با نظریات چریک کوه تلویزون ناصالح موافق نه بوده معشوقه شان در زدوخورد فی مابین لندغران بدخشی وپنجشیری زخم برداشته وبرای مشهور شدن وممانعت از پروسه خبر ساز شده

دکمه بازگشت به بالا