خبر

اجرای طرح میثاق امنیتی؛ بازداشت بیش از ۵۰۰ تن در دو ماه

در پی شکایت‌های مکرر مردم پایتخت‌ از بلند بودن میزان جرایم در جریان دو ماه اخیر، نیروهای امنیتی در چارچوب طرح میثاق امنیتی شهر کابل، بیش از ۵۰۰ تن را به اتهام جرم‌های مختلف بازداشت کردند.

راه مدنیت: فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل به روزنامه راه مدنیت گفت شکایت‌ها و نگرانی‌های شهروندان کابل از بلند بودن میزان جرایم به گوش مسوولان پولیس رسیده است.

با گذشت دو ماه از تطبیق برنامۀ میثاق امنیتی، شماری از پایتخت‌نشینان از افزایش جرایم جنایی به ویژه اختطاف و سرقت‌های مسلحانه در کابل شکایت می‌کنند.

در چند سال اخیر، شهروندان کابل به شدت از جرم و جنایت رنج می‌برند و این شکایت‌ها نشان می‌دهد که هنوزهم سرقت‌های مسلحانه، اختطاف، گروگان‌گیری و راه‌گیری رو به افزایش است.

در این راستا سخنگوی فرماندهی پولیس کابل تاکید می‌کند در طول دو ماهی ‌که از تطبیق طرح میثاق امنیتی کابل می‌گذرد، نیروهای امنیتی دست‌آوردهای گسترده‌یی داشته‌اند.

فردوس فرامرز آمار داد که طی دو ماه گذشته، درخصوص جرم‌های جنایی بیش از ۵۰۰ تن از مظنونین بازداشت شده و در عین حال، در این مدت چندین سرگروپ مافیایی نیز به چنگ پولیس افتاده‌اند.

او تصریح کرد به منظور آوردن تغییرات مثبت در امنیت کابل، مبارزۀ جدی نیروهای پولیس علیه مجرمان جریان داشته که با همکاری باشندگان کابل به پیش برده می‌شود.

وزارت داخله ظهر امروز (شنبه) با نشر اعلامیه‌یی از راه‌اندازی چندین عملیات توسط نیروهای پولیس و دستگیری ۹ تن به شمول یک زن طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد.

در اعلامیۀ وزارت داخله آمده که این افراد از مربوطات نواحی چهارم، پنجم، سیزدهم و پانزدهم شهر کابل بازداشت شده و به جرایمی چون قتل، ایجاد جراحت، سرقت مبایل و حمل سلاح غیرقانونی متهم هستند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا