خبر

وکیل بانفوذ بلخ: وزارت داخله اقدام نکند، مردم تصمیم خواهند گرفت

شماری از نمایندگان مردم بلخ در مجلس نمایندگان، مسوولان پولیس بلخ را به بی‌کفایتی متهم کرده و از رهبری وزارت داخله خواستند تا تغییراتی را به خاطر بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت به وجود آورد.

راه مدنیت: سید ظاهر مسرور با شمار دیگری از نمایندگان مردم بلخ در مجلس نمایندگان و شورای ولایتی این ولایت، پس از ظهر امروز شنبه (۸سنبله) در یک نشست خبری مشترک نگرانی‌های‌شان را در خصوص افزایش جرایم جنایی در شهر مزار شریف همگانی کردند.

در این نشست خبری، سیدظاهر مسرور به صراحت بیان کرد که هم‌اکنون میزان ناامنی‌ها در داخل شهر مزارشریف به گونه‌‌یی افزایش یافته که در طول چهل سال گذشته سابقه نداشته و حالا حتا شهروندان خانه‌های‌شان بیرون برآمده نمی‌توانند.

 آقای مسرور، دو نمونه از دزدی‌های مسلحانه داخل شهر مزار شریف را مثال داد و افزود: دزدان مسلح از داخل مارکیت کفایت‌ که بزرگ‌ترین مرکز تجارتی داخل شهر است، دست به سرقت زدند و برهمین اساس دکان‌داران این مارکیت به رسم اعتراض برای دو روز دکان‌های‌شان را بستند. در یک رویداد دیگر، دزدان در روز روشن به کلینیک هاشمی که مقابل شفاخانه ملکی قرار دارد، حمله کرده و دارایی این مرکز صحی را به سرقت بردند.

این عضو مجلس نمایندگان همچنان گفت که پیشنهادهای مشخصی را به خاطر ایجاد تغییرات در وضعیت امنیتی بلخ به رهبری وزارت داخله ارایه کرده و توقع می‌رود تا در این راستا تغییراتی به وجود آید.

نمایندگان مردم بلخ در مجلس نمایندگان به وزارت داخله ضرب‌العجل تعیین کردند که طی ده روز آینده، هیات با صلاحیت را جهت بررسی وضعیت امنیتی داخل شهر به این ولایت ارسال کند تا مشخص شود که ریشه این ناامنی‌ها در کجاست.

این نمایندگان هشدار می‌دهند در صورتی‌که وزارت داخله در قبال تعیین ضرب‌العجل آن‌ها توجه نکند، شهروندان بلخ برای تامین امنیت خودشان دست به کار خواهند شد.

گفتنی است، در چند سال اخیر میزان ناامنی‌ها در شماری از شهرهای بزرگ به ویژه کابل، مزار شریف و هرات سیر صعودی داشته است؛ سرقت مسلحانه، راه‌گیری، اختطاف و سایر جرایم دیگر همه روزه در این شهرها صورت می‌گیرد

افزایش جرایم داخل شهری باعث شد تا حکومت طرح «میثاق امنیتی» را روی دست گیرد و این طرح در دو ماه اخیر با همکاری شهروندان در حال اجرا می‌باشد.

طرح میثاق امنیتی هم‌اکنون در کابل و هرات درحال تطبیق می‌باشد و بر بنیاد آخرین آمارهای فرماندهی پولیس کابل، طی دو ماه گذشته بیش از ۵۰۰ تن مظنون به جرایم مختلف بازداشت شده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا