خبر

بازداشت ده‌ها مظنون در کابل

بازداشت ده‌ها مظنون از کابل
حمدالله محب، مشاور امنیت ملی می‌گوید در جریان آمادگی‌ نیروهای امنیتی برای تامین امنیت مراسم عاشورا، ده‌ها مظنون از کابل بازداشت شده‌اند.
راه مدنیت: ارگ ریاست‌جمهوری شام روز سه‌شنبه (۱۱سنبله) با نشر اعلامیه‌یی گفت مراسمی به منظور قدردانی از تیم امنیتی کابل که مراسم عاشورا و لویه جرگۀ مشورتی صلح را با موفقیت تامین امنیت کردند، برگزار شد.
در این مراسم، آقای محب گفت از برکت تلاش‌های تیم امنیتی کابل که هم‌زمان علیه گروه‌های تروریستی و شبکه‌های جرمی مبارزه می‌کنند، مراسم عاشورا و لویه جرگۀ مشورتی صلح در فضای امن برگزار شد.
او تصریح کرد دشمن تلاش دارد با تبلیغات، روحیۀ قوای مسلح را تضعیف کند اما نیروهای امنیتی با شجاعت به خاطر دفاع از کشور و حفاظت مردم، شب و روز مبارزه می‌کنند.
مشاور امنیت ملی همچنان بیان کرد در جریان آمادگی‌های امنیتی به منظور برگزاری مراسم عاشورا، با تلاش‌های استخباراتی ریاست عمومی امنیت ملی و در نتیجۀ عملیات مشترک پولیس ملی و اردوی ملی، ده‌ها مظنون بازداشت شده‌اند.
حمدالله محب با اشاره به انفجار ماین‌های مغناطیسی در کابل، تاکید داشت که مبارزۀ تیم امنیتی علیه فساد، قتل‌های زنجیره‌یی و بمب‌های مغناطیسی ادامه خواهد داشت و این مسوولیت دولت است که روحیه و وضعیت امنیتی مردم را بهتر سازد.
از سویی رییس‌جمهور غنی در این مراسم به صراحت بیان کرد: همکاری مردم و نیروهای امنیتی نشان داد که تمام دسیسه‌های دشمنان ناکام می‌شود؛ حکومت این ظرفیت پنهان را تشخیص داده و اکنون هستۀ همکاری و هماهنگی در کابل به گونۀ بهتر به وجود آمده است.
به گفتۀ رییس‌جمهور، کار اساسی دیگر تامین امنیت، ایجاد فضای اعتماد میان شهروندان کابل و نیروهای امنیتی بوده که این روند آغاز شده است.
او با اشاره به تطبیق طرح میثاق امنیتی، افزود این برنامه برای تامین امنیت شهر کابل موثر واقع شده اما برای تامین امنیت کامل به انسجام هرچه بیشتر این تلاش‌ها نیاز است.
به دنبال افزایش جرایم جنایی در داخل شهر، انفجار ماین‌های کنار جاده‌ای و مغناطیسی در پایتخت، حکومت مجبور به روی دست‌گیری طرح میثاق امنیتی شد.
در پی اجرای این طرح که حدود دو ماه پیش روی دست گرفته شده بود؛ نیروهای امنیتی صدها مظنون را از نقاط مختلف پایتخت بازداشت کرده‌اند با وجود بلند بودن سطح بازداشتی‌ها اما هنوز بخش‌هایی از شهر کابل گواه جرایم جنایی و انفجارهای تروریستی هست.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا